Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obcokrajowcy ukarani za graffiti. Niszczyli pociągi [zdjęcia]

red
W Stargardzie zatrzymano obywatela Niemiec oraz Włoch, którzy na bocznicy kolejowej wykonując graffiti niszczyli pociągi. Podejrzanych ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, a śledczy ze stargardzkiej komendy przedstawili im stosowne zarzuty.

- Funkcjonariusze SOK patrolując teren przyległy do dworca kolejowego w Stargardzie dostrzegli osoby wykonujące nielegalne graffiti na zaparkowanych w bocznicy pociągach. - relacjonuje podkom. Łukasz Famulski - Ich interwencja skutkowała ujęciem dwóch sprawców tego przestępstwa i przekazaniu ich stargardzkiej policji. Szybko ustalono, że jest to 38-letni obywatel Niemiec oraz 29-letni obywatel Włoch. W miejscu zniszczenia mienia oraz na drodze ucieczki w Parku 3 Maja zabezpieczono również torby z puszkami.

Kolejne czynności procesowe prowadzone przez stargardzkich policjantów skutkowały ustaleniem istotnych dla sprawy faktów. Jak się okazało zatrzymani do Stargardu przyjechali z Berlina bez wyraźnych zamiarów, ale wyposażeni już w spraye, bo jak twierdzą lubią rysować graffiti. Łączna wartość strat wynikła ze zniszczenia zaparkowanych przy ulicy Barnima dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych to kilka tysięcy złotych.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut zagrożony karą nawet 5 lat pozbawienia wolności, ale już wiadomo, że podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu i najprawdopodobniej skazani zostaną na karę w zawieszeniu, z obowiązkiem naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów sądowych.

Zobacz także: 47 artystów z całego świata namalowało wyjątkowe graffiti w Jeleniej Górze / Jelenia.tv x-news

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński