MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa odsłona Encyklopedii Szczecina w sieci

Marek Jaszczyński
Zakończył się pierwszy etap prac nad Internetową Encyklopedią Szczecina. Dzięki temu w IES pojawiło się ponad 1100 zdjęć i materiałów ikonograficznych oraz 320 zupełnie nowych opracowań w ponad 10 kategoriach.

Wśród nowych haseł znajdują się między innymi biografie Laureatów Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, opisy szkół w przedwojennym Szczecinie oraz informacje o cmentarzach, które istniały niegdyś na terenie obecnego Szczecina.

W kalendarium historycznym pojawiło się ponad 300 nowych dat. Jedne dotyczą odległych wydarzeń w dziejach Szczecina jak chociażby wtargnięcia mieszkańców do klasztoru franciszkanów w 1525 roku, inne nawiązują do współczesnych zdarzeń jak odsłonięcie w Parku Andersa pomnika prof. Jan Czekanowskiego, które nastąpiło w maju 2012 roku.

- W ramach prac nad IES zastąpiono tymczasowy wygląd strony głównej przez nową - dopracowaną graficznie wersję - mówi Jan Skolimowski, redaktor prowadzący portalu Sedina.pl. - Umożliwiło to dostosowanie całej kolorystyki do wzorca kolorów zgodnego z herbem Szczecina. Część haseł została opatrzona symbolami umożliwiającymi ich spójną identyfikację. W ten sposób zasymilowano hasła w ramach kategorii: Ambasadorzy Szczecina oraz Laureaci Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński