Niespodzianka w Gdańsku. Beniaminek wygrał z Pogonią Baltica

Łączpol sprawił spore problemy najlepszej ekipie sezonu zasadniczego Superligi.
Łączpol sprawił spore problemy najlepszej ekipie sezonu zasadniczego Superligi. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiornistki Pogoni źle zaczęły rywalizację w play off Superligi piłkarek ręcznych. W pierwszym meczu ćwierćfinału przegrały na wyjeździe z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:27 (15:14).

Łączpol to beniaminek rozgrywek, który mimo posiadania w składzie kilku doświadczonych zawodniczek, do samego końca sezonu zasadniczego walczył o awans do play off.

Jak już Akademiczki znalazły się w fazie pucharowej, to postanowiły "zaszaleć". To Pogoń była wyraźnym faworytem tej rywalizacji, ale Łączpol od początku meczu w Gdańsku dzielnie stawiał czoła szczecińskiej ekipie.

Pogoń dopiero w 12. minucie wyszła na prowadzenie (5:6). Gdy na zegarze widniała 25. minuta, Daria Zawistowska zdobyła bramkę na 10:13 dla zespołu gości i mogło się wydawać, że w tym momencie Pogoń zacznie "odjeżdżać" beniaminkowi. Jednak na odpoczynek zespół trenera Adriana Struzika schodził tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Pogoń utrzymywała minimalne prowadzenie aż do 53. minuty. Marta Karwecka wyrównała, a szczecinianki przez ostatnie siedem minut trafiły tylko dwukrotnie...

Aż siedem bramek dla zespołu z Trójmiasta zdobyła Monika Stachowska, która jeszcze w poprzednim sezonie była obrotową Pogoni. Tyle samo trafień zaliczyła doświadczona rozgrywająca Karolina Siódmiak, która zdobyła trzy ostatnie bramki dla Łączpolu.

Akademiczki po raz drugi w tym sezonie nie były zbyt gościnne dla Pogoni. W sezonie zasadniczym w Gdańsku padł remis po 22.

Rewanż za tydzień w Szczecinie. Pogoń musi odrobić straty z pierwszego spotkania. O tym, że nasz zespół to potrafi, udowodnił w środę w pucharowym meczu w Koszalinie.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (14:15)**Pogoń:** Płaczek, Wierzbicka - Stasiak 6, Sabała 3, Królikowska 3, Szczecina 3, Jaszczuk 2, Głowińska 2, Bancilon 2, Masna 2, Koprowska 1, Zimny 1, Zawistowska 1, Gadzina, Kochaniak, Noga.