Niesamowity mecz szczypiornistek Pogoni z Vistalem. Wygrana uciekła z rąk

Agata Cebula zdobyła 7 bramek w meczu z Vistalem.
Agata Cebula zdobyła 7 bramek w meczu z Vistalem. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin zremisowała po 23 we własnej hali z Vistalem Gdynia. Szczecinianki w drugiej połowie prowadziły nawet różnicą 5 bramek. Rezultat rozstrzygnął się na 3 sekundy przed końcem spotkania.

Vistal to mistrz Polski z 2012 roku. W poprzednich rozgrywkach gdynianki zajęły miejsce tuż za podium i w tym sezonie chcą wywalczyć medal, najlepiej złoty. Przed tą kolejką były na drugim miejscu.

Po kwadransie sobotniego meczu Vistal prowadził już 7:4. Szczecinianki grały nerwowo i często myliły się w ofensywie. Jednak nagły zryw pozwolił im doprowadzić do wyrównania. Przyjezdne poczuły się chyba zbyt pewnie, a Pogoń wykorzystała ich brak koncentracji i na przerwę schodziła prowadząc 14:10.

Na początku drugiej połowy szczecinianki miały już przewagę pięciu bramek. Bardzo skutecznym pomysłem okazało się indywidualne krycie reprezentacyjnej rozgrywającej Iwony Niedźwiedź. Znacznie gorzej Pogoni wiodło się jednak w ataku. Przez 17 minut gospodynie zdobyły tylko3 bramki!

W 55. minucie Vistal wyrównał, chwilę później wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Agata Cebula najpierw doprowadziła do wyrównania z akcji, a następnie trafiła z karnego.

Vistal grał w osłabieniu, ale w ostatnich sekundach spotkania Małgorzata Stasiak sfaulowała Katarzynę Janiszewską. Rzut karny pewnie wykorzystała Karolina Kalska.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 23:23 (14:10)
Pogoń:Szywierska, Płaczek - Cebula 7, Stasiak 3, Królikowska 3, Stachowska 3, Jaszczuk 3, Piontke 1, Głowińska 1, Fornalik 1, Agova 1, Sabała, Zimny.