Niemiła niespodzianka Spójni Stargard. Przegrała w Radomiu

Paweł Lewandowski rzucił 6 punktów i miał 2 zbiórki.
Paweł Lewandowski rzucił 6 punktów i miał 2 zbiórki. Tadeusz Surma
W trzynastej serii spotkań I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia przegrała na wyjeździe z ACK UTH Rosa Radom 81:91.

Przed dzisiejszym meczem Spójnia zajmowała drugie miejsce, a jej rywal dopiero czternaste. Stargardzki zespół miał jedenaście zwycięstw w dwunastu spotkaniach, a ACK UTH Rosa tylko trzy. Ale dzisiaj na parkiecie w Radomiu to gospodarze byli lepsi.

W pierwszych minutach prowadziła Spójnia, ale jeszcze w pierwszej kwarcie ACK UTH Rosa przejęła inicjatywę i zdobywała przewagę. W drugiej kwarcie gospodarze wygrywali już jedenastoma punktami, ale goście zmniejszyli dystans do trzech punktów.

W trzeciej kwarcie znowu przeważali zawodnicy zespołu z Radomia i koszykarze Spójni musieli gonić wynik. Na początku czwartej kwarty stargardzianie zbliżyli się na 2 punkty, ale gospodarze na więcej im nie pozwolili. Ponownie odskoczyli i utrzymali bezpieczne prowadzenie.

Spójnia tym razem słabo zagrała w obronie. W każdej kwarcie traciła powyżej 20 punktów, a w sumie 91. Stargardzianie wyraźnie przegrali rywalizację na tablicach, notując 30 zbiórek, a rywale 40.

Spójnia przegrała drugie spotkanie w sezonie, ale pozostanie na drugim miejscu w tabeli. W następnym meczu, 11 grudnia zagra u siebie ze Zniczem Basket Pruszków.

ACK UTH Rosa Radom - Spójnia Stargard 91:81 (20:16, 26:27, 24:21, 21:17)

Spójnia: Pytyś 17, Pabian 15 (dwa razy za 3 pkt), Janiak 14 (4), Dymała 13 (1), Fraś 9, Raczyński 7, Lewandowski 6, Bodych, Śpica.