MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niecodzienne zdarzenie na plaży w Gdyni. Stado dzików wywołało zamieszanie wśród turystów - WIDEO

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Stado dzików odwiedziło gdyńską plażę.
Stado dzików odwiedziło gdyńską plażę. Fot: Przemyslaw Swiderski / Polska Press / /twitter.com/ADReverse
Na gdyńskiej plaży doszło do niezwykłego zdarzenia, które wywołało niemałe zamieszanie wśród turystów. Stado dzików, liczące kilkanaście osobników, w tym młode, pojawiło się na plaży i wprawiło wypoczywających w duże zaskoczenie. Incydent ten podkreśla potrzebę większej ostrożności i świadomości w spotkaniach z dzikimi zwierzętami w mieście.

Na plaży w Gdyni pojawiły się dziki, co stanowiło niezwykłe ale zarazem niebezpieczne zdarzenie. Stado dzików, wliczając w to kilkanaście osobników, w tym również młode, wybiegło na plażę w piątkowe popołudnie. Wideo udostępnione w mediach społecznościowych pokazuje, jak dziki biegną wśród turystów, powodując panikę i chaos.

Od stada oddzieliło się młode

Jeden z obecnych na plaży świadków opisał, jak stado dzików nagle pojawiło się na plaży i zaczęło biec się w stronę bulwaru. Jedno z młodych oddzieliło się od reszty stada, co spowodowało niebezpieczną sytuację. Inny mężczyzna miał dokonać próby schwytania młodego dzika, ale w momencie pojawienia się matki zwierzęcia sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna, a człowiek ten zmuszony był puścić dzika i uciekać. Należy zaznaczyć, że dziki należą do bardzo opiekuńczych zwierząt. Gdy locha słyszy kwik swojego młodego, bez zastanowienia rusza mu na pomoc.

Grunt, to zachować spokój

Zdarzenie to podkreśla obecność dzikich zwierząt w miejskim krajobrazie, szczególnie w obszarach bliskich lasom. Miejscowe władze podejmują działania w celu odstraszania dzików od wchodzenia na teren miasta, ale obecność tych zwierząt jest częściowo wynikiem dostępności pożywienia, które dostarczane jest przez ludzi. Wiele osób wręcz dokarmia dziki, co przyciąga je do terenów zabudowanych.

W przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem, należy zachować spokój i ostrożność. Nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów, nie zaleca się też odwracania plecami do zwierzęcia. Dziki z reguły nie atakują człowieka bez powodu, ale mogą zareagować agresywnie w sytuacji zagrożenia lub obecności swojego potomstwa. Należy unikać zbliżania się do dzików.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niecodzienne zdarzenie na plaży w Gdyni. Stado dzików wywołało zamieszanie wśród turystów - WIDEO - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński