MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najnowsze ostrzeżenia GIS. Biedronka, Lidl i IKEA i inne sklepy usuwają żywność z toksyczną substancją. Uważaj na ten towar! 1.10.2022

OPRAC.:
Natalia Dec
Natalia Dec
Sprawdź najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego>>>  >>>
Sprawdź najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego>>> >>>Archiwum Polska Press
Uważaj na te produkty! Tego nie kupuj! Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Sprawdź najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne? Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je już w swoim domu, to natychmiast zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Najnowsze ostrzeżenia GIS.

Sprawdź najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów przed spożywaniem produktów, które są skażone, a trafiły do sprzedaży w sklepach IKEA, Lidl, Auchan, Biedronka, Netto, Auchan i Żabka. Komunikaty i ostrzeżenia o produktach publikowane są przez GIS dlatego, że zawierają substancje mogące powodować np. alergie, zatrucie, a nawet śmierć.

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed nową substancją psychoaktywną. Więcej w galerii.

Zadaniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest podawanie do publicznej wiadomości informacji na temat substancji i produktów toksycznych lub potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Ma to zminimalizować zagrożenia i potencjalne skutki uboczne mające negatywny wpływ na zdrowie Polaków. Główny Inspektorat Sanitarny to instytucja, która pomaga chronić zdrowie Polaków i informuje o produktach spożywczych, które nie spełniają norm i mogą potencjalnie zagrozić konsumentom.

WYCOFANY LEK: ANGUSTA (MISOPROSTOLUM) NA UŁATWIENIE PORODU.  Zastosowanie: rozluźnia szyjkę macicy tak, aby dziecko mogło łatwiej się urodzić, i wywołuje skurcze pomagające wypchnąć płód. Przyczyna wycofania: nieznane zanieczyszczenie. Historia wycofania leku: do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od podmiotu odpowiedzialnego – Norgine z Holandii – o stwierdzeniu podczas rutynowego badania stabilności wyniku poza specyfikacją w zakresie nieznanego zanieczyszczenia Angusta (Misoprostolum) przeznaczonego na rynek włoski, wyprodukowanej z serii luzem B26156. W ramach działań zapobiegawczych Norgine zaproponowało wycofanie z obrotu serii B26789 na rynek polski, wytworzonej ze wspomnianej serii luzem. Mając na uwadze, iż nieznana jest przyczyna wystąpienia wyniku poza specyfikacją, nie można było wykluczyć, iż dalsze pozostawienie przedmiotowego produktu w obrocie może stanowić zagrożenia dla zdrowia pacjenta. W związku z ryzykiem GIF wycofał serię z obrotu. Cechy wycofanego leku: tabletki 25 mcg, 8 tabl., nr serii B26789, termin ważności 30.09.2023 r.

Te leki wycofano ostatnio z obrotu. Zobacz najnowszą czarną ...

Wiemy kiedy będzie wypłacana czternasta emerytura 2022. Kiedy dostaniesz pieniądze na konto? Terminy wypłat i wyliczeń.>>>   >>>

Kiedy będzie wypłacana czternasta emerytura 2022. Kiedy dost...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński