Nadspodziewanie łatwy mecz Grupa Azoty Chemika Police [ZDJĘCIA]

Grupa Azoty Chemik Police - Budowlani Łódź 3:0.
Grupa Azoty Chemik Police - Budowlani Łódź 3:0. Andrzej Szkocki
Tauron Liga. Po meczu lidera z czwartym zespołem w tabeli można oczekiwać zaciętej rywalizacji. Niedzielne starcie Chemika z Budowlanymi pozbawione było emocji.

Grupa Azoty Chemik Police na swoim parkiecie rozjechał drużynę Budowlanych Łódź. I razem z Developresem Rzeszów (w piątek też łatwo ograł drugi zespół z Łodzi) ucieka ligowej konkurencji. Jeśli żaden z liderów nie będzie już gubił punktów w rundzie zasadniczej to w połowie marca w Policach te zespoły zagrają o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i atut boiska w play-offach.

Niedzielny mecz trwał trochę ponad godzinę. W żadnym z setów łodzianki nie potrafiły nawiązać walki. Trener Jakub Głuszak (zdobywał z Chemikiem dwa razy mistrzostwo Polski - 2016 i 2017) mobilizował, podpowiadał, zmieniał skład, ale nic to nie dawało.

W I secie Chemik z łatwością budował przewagę, w kolejnej odsłonie łodzianki nawet wyszły na prowadzenie 3:1, ale mistrzynie świetnie grały w bloku, popełniały mało błędów (rywalki za to bardzo dużo) i różnica na korzyść Chemika była jeszcze większa. Ostatni set wyrównany był do stanu 5:5, a później policzanki odjechały.

W najbliższą niedzielę Chemik zagra z ŁKS w Łodzi. Może już z Dani Drews. Amerykanka w tygodniu powinna dołączyć do polickiej drużyny.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0
Sety: 25:16, 25:13, 25:16.
Chemik: Brakocevic-Canzian (15 punktów), Łukasik (14), Kąkolewska (12), Wasilewska (7), Milenković (4), Kowalewska (1 pkt.) oraz Żurawska (libero) - Czyrniańska (2), Lipska (1), Rios, Połeć.

Wyniki 14. kolejki: ŁKS Łódź - Developres Rzeszów 0:3, Joker Świecie - Radomka Radom 1:3, Pałac Bydgoszcz - BKS Bielsko-Biała 1:3. Poniedziałek: UNI Opole - Legionovia Legionowo. Mecz Volley Wrocław - MKS Kalisz przełożony.