Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nabór na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Szczecinie

Szymon Sidorowski
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński Archiwum
Dlaczego jedne kraje są biedne a inne bogate? Jakie firmy są najbardziej podziwiane? Jak zarządzać marką lub nieruchomościami? Odpowiedzi na te pytania mogą poznać uczniowie podstawówek i gimnazjów ze Szczecuba.

Do 29 lutego trwa nabór na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego dla uczniów 5 i 6 klasy szkół podstawowych oraz Akademii Młodego Ekonomisty dla gimnazjalistów. To projekty, które Uniwersytet Szczeciński realizuje we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przez SGH w Warszawie.

Zajęcia z wykładowcami akademickimi

Pierwsze spotkania w ramach tych nieodpłatnych zajęć odbędą się 17 marca. Ich program zostanie rozłożony na sześć 90-minutowych spotkań, które poprowadzą wykładowcy akademiccy oraz eksperci Fundacji.

- Zajęcia mają charakter interaktywny: składają się z wykładu i warsztatów prowadzonych w grupach – informuje Julia Poświatowska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego. - Zajęcia kończą się prezentacją prac warsztatowych.

Jakie ekonomiczne zagadnienia poznają uczniowie?

Uczniowie podstawówek dowiedzą się m.in. dlaczego jedne kraje są biedne a inne bogate, jakie firmy są najbardziej podziwiane oraz jak dzięki rynkowym strategiom poznać konkurentów.
Gimnazjaliści natomiast wezmą udział w spotkaniach pt.: "Zarządzanie marką", "Strategie inwestycyjne na rynku kapitałowym" czy "Kreatywność, czyli jak być twórczym na co dzień".

Także dla dzieci i uczniów

- Wszyscy chętni na koniec semestru mogą przystąpić do końcowego testu wiedzy, w którym można wygrać nagrody rzeczowe – dodaje Julia Poświatowska. - Uzupełnieniem zajęć dla dzieci, są wykłady dla rodziców, na których mogą dowiedzieć się m.in. jakie są narzędzia coachingowe w edukacji dzieci, jakich jest siedem nawyków skutecznego rodzica oraz jak rozwijać aktywność poznawczą dziecka.

Z programu skorzystają także nauczyciele, ponieważ w ramach projektu odbędzie się seminarium dla nauczycieli szkół podstawowych "Zwiększenie dojrzałości finansowej". Spotkanie odbędzie się 29 lutego, w godz. 9-14 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Usług US, przy ul. Cukrowej 8 (budynek SIL, p. III, s. 314).

Jak się zapisać?

Formularz zapisów oraz wszystkie informacje na temat programu zajęć, prowadzących, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie internetowej: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Partnerem strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski, natomiast patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński