MŚ w Stambule: Sawrymowicz tuż za podium

Mateusz Sawrymowicz
Mateusz Sawrymowicz archiwum
Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) zajął 4 miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym z czasem 14:38,29 na mistrzostwach Świata na krótkim basenie w Stambule.

Złoty medal wywalczył Duńczyk Mads Glaesner z czasem 14:30,01. Drugi był Włoch Gregorio Paltrinieri (14:31,13), trzeci zaś reprezentant Wysp Owczych Pal Joensen (14:36,93).

Drugi z Polaków, Karol Zaczyński, który startował w porannej sesji, uplasował się na 24 pozycji z czasem 15:11,17.

Łącznie reprezentacja Polski zdobyła w Stambule dwa medale, oba w stylu grzbietowym. Złoto na 200 m wywalczył Radosław Kawęcki, a na 50 m brąz zdobyła Aleksandra Urbańczyk.