MŚ w Londynie: Michał Rozmys w półfinale biegu na 1500 m

Michał Rozmys z Barnima Goleniów.
Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Andrzej Banaś/Polska Press
Lekkoatleta Barnima Goleniów miał sporo szczęścia w swoim czwartkowym biegu eliminacyjnym podczas Mistrzostw Świata w Londynie.

Rozmys w MŚ już startował. Na dystansie 800 m dotarł do półfinału. W czwartek powtórzył wynik na 1500 m. Sam fakt, że został zgłoszony do obu dystansów świadczy o tym, że trenerzy jeszcze nie zdecydowali na jakim dystansie młody zawodnik będzie rywalizował w niedalekiej przyszłości.

W czwartek Rozmys zajął 11. miejsce w biegu eliminacyjnym, a tylko pierwszych sześciu zapewniało sobie awans do półfinału. Na szczęście goleniowianin pokonał bieg w czasie 3:40,28 i właśnie z czasem awansował do kolejnego etapu.

W półfinałach jest też Marcin Lewandowski. Wychowanek Ósemki Police od kilku lat reprezentuje Zawiszę Bydgoszcz. Co ciekawe Lewandowski w eliminacjach pobiegł o 6 sekund wolniej od Rozmysa, ale na mecie był 5.