MŚ w Londynie: Michał Rozmys nie awansował do finału na 800 m

Michał Rozmys z Barnima Goleniów.
Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Andrzej Banas / Polska Press
Lekkoatleta Barnima Goleniów zajął 5. miejsce w biegu półfinałowym podczas Mistrzostw Świata w Londynie.

Rozmys startował w trzecim półfinale, więc znał wcześniejsze rozstrzygnięcia. Pierwszy półfinał wygrał Adam Kszczot z Łodzi, w drugim przykra dla Polaków niespodzianka. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz, wychowanek Ósemki Police) jeszcze 10 m przed metą był drugi, ale dał się wyprzedzić reprezentantowi gospodarzy i zajął 3. miejsce.

Musiał liczyć, że w ostatnim półfinale biegacze pokonają 800 m w wolnym czasie. Tak jednak nie było, rywalizacja stała na wysokim poziomie i Lewandowski odpadł.

Rozmys w walce o finał nie liczył się. Brązowy medalista niedawnych Młodzieżowych ME jeszcze nie jest przygotowany do biegania na wysokim poziomie, ale robi systematyczne postępy, więc może być przyszłością polskiej reprezentacji.

Zawodnik Barnima Goleniów w Londynie weźmie jeszcze udział w rywalizacji na 1500 m.