MP w lekkoatletyce. Dwa złote medale Krystiana Zalewskiego

Krystian Zalewski (w środku) prezentuje złoty medal za wygranie biegu na 3000 m z przeszkodami. W niedzielę dorzucił drugie złoto. Facebook
Zawodnicy Barnima Goleniów wywalczyli trzy z czterech medali dla naszego regionu w trakcie rozgrywanych w Bydgoszczy 92. mistrzostw Polski.

Połowę tego dorobku zapewnił Krystian Zalewski. Zawodnik Barnima Goleniów wygrał biegi na 3000 m z przeszkodami oraz na 5000 m. Pierwszego dnia mistrzostw na krótszym z tych dystansów wygrał z przewagą ponad pięciu sekund nad drugim Hubertem Pokropem z Grunwaldu Poznań. Piąty na na mecie był Artur Olejarz (MKL Szczecin).

- Zawsze zabieram z Bydgoszczy miłe wspomnienia. Złoto cieszy, forma rośnie, a celem moim jest powrót z mistrzostw Europy w Amsterdamie z takim samym krążkiem - powiedział Zalewski oficjalnemu portalowi PZLA.

Bieg panów na 5000 m był przedostatnią konkurencją mistrzostw. 27-letni zawodnik pochodzący ze Złocieńca dobiegł do mety w czasie 14.16,49. To o blisko sześć sekund szybciej niż Sebastian Smoliński z Lublina. Piąty był Adam Nowicki (MKL Szczecin).

Srebrny medal w biegu na 1500 m wywalczyła Sofia Ennaoui. 21-letnia zawodniczka MKL Szczecin straciła pół sekundy do Angeliki Cichockiej. Tuż za podium finiszowała Renata Pliś (Maraton Świnoujście), która tym samym nie wywalczyła przepustki na mistrzostwa Europy.

Brąz w rywalizacji na dystansie 800 m zdobył Michał Rozmys, klubowy kolega Zalewskiego. Wygrał Marcin Lewandowski, pochodzący z Polic zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, który triumfował także w biegu na 1500 m.

Rozczarowany z mistrzostw Polski wróci z pewnością Piotr Lisek. Szczeciński tyczkarz nie zaliczył żadnej wysokości. Konkurs rozpoczął i zakończył na 5,40. Tę wysokość z powodzeniem zaliczyli za to Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera. Obaj bezskutecznie próbowali swoich sił przy 5,60. Złoto wywalczył Wojciechowski. Konkurs rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych.

Warto odnotować też piąte miejsca zajęte przez Bartosza Gołdyna i Kingę Łepkowską, młociarzy z klubu LLKS Pomorze Stargard.