Moskalewicz na Florydzie

prz, 17 lutego 2005 r.
Czy Olgierd Moskalewicz na dłużej "zakotwiczy” w Stanach?
Czy Olgierd Moskalewicz na dłużej "zakotwiczy” w Stanach? Marcin Bielecki
Olgierd Moskalewicz zagrał w pierwszym meczu w barwach Metro Stars Nowy Jork. Jego drużyna przegrała z mistrzem USA D.C. United Waszyngton 0:2, którego trenerem jest nasz rodak Piotr Nowak.

Olgierd Moskalewicz dołączył do przebywającej na zgrupowaniu w Brandenton na Florydzie ekipy Metro Stars Nowy Jork. Zespół przygotowuje się do nowego sezonu zawodowej ligi amerykańskiej MLS. Nowojorczycy rozegrali w nocy z wtorku na środę naszego czasu mecz towarzyski z mistrzem USA D.C. United.

Głównym "kołczem" ekipy z Waszyngtonu jest Piotr Nowak, 19-krotny reprezentant Polski i były piłkarz m.in. TSV Monachium. Obecnie poszukiwany w Polsce listem gończym za łamanie praw pracowniczych, a w szczególności za "nieodprowadzenie składek ZUS-owskich oraz przywłaszczenie cudzego mienia". Przestępstw tych miał się dopuścić jako właściciel drużyny ligowej KP Konin.

Dodajmy, że tydzień temu Nowaka odznaczył w Waszyngtonie Aleksander Kwaśniewski, wręczając mu... Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

Wracając do meczu w Brendenton, to grano dwa razy po 40 minut, a Moskalewicz wystąpił w II połowie. Niestety, nie wiadomo, jak grę szczecinianina ocenił szkoleniowiec Metro Bob Bradley. Mecz wygrała drużyna D.C. United 2:0 (1:0) po strzałach Gomeza i Solaresa.

Skład MetroStars: Wells - Outtara (40 Regan), Agoos (60 Ibrahim), Mendes, Ward - Toure (40 Moskalewicz), Bradley, Guevara (50 Lisi), Gaven, Magee (50 Moutala), Wolyniec (50 Zayed).