Morze Bałtyk Szczecin odpadło z rozgrywek o Puchar Polski

dc
W dwumeczu siatakrze Morza Bałtyk zdołali wygrać tylko dwa sety.
W dwumeczu siatakrze Morza Bałtyk zdołali wygrać tylko dwa sety. Fot. Marcin Bielecki
Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin zakończyli swoją przygodę w Pucharze Polski. Dzisiaj w rewanżowym meczu przegrali na wyjeździe z wiceliderem II ligi, MKS MOS Będzin 1:3.

W pierwszym meczu w Szczecinie nasza drużyna także uległa 1:3.

Morze Bałtyk źle rozpoczęło pierwszego seta. Rywale prowadzili 8:4 i czteropunktową przewagę w końcówce jeszcze powiększyli. W drugiej partii to nasz zespół wygrywał 8:4. Przeciwnicy wyrównali w połowie seta i potem żadna z drużyn nie mogła rywalowi odskoczyć. O wygranej Morza Bałtyk na przewagi zadecydował blok Pawła Kaczorowskiego. Trzeci set był niestety podobny do pierwszego i wówczas rozstrzygnęły się losy awansu do następnej rundy na korzyść MKS MOS.

- Byliśmy słabsi w dwumeczu - przyznał trener Morza Bałtyk, Zdzisław Gogol. - Na wyjazdach tracimy instynkt do gry. W meczu z MKS MOS bardzo dobrze zagrał Mateusz Sylla, nieźle Artur Kulikowski. Pozostali przeciętnie. No, może jeszcze poza młodym Jakubem Nowocieniem, który dostał szansę w czwartym secie i zaprezentował się korzystnie. Muszę go pochwalić.

W sobotę szczecinianie zagrają w Świdniku mecz ligowy z Avią.

MKS MOS Będzin - Morze Bałtyk Szczecin 3:1 (25:16, 24:26, 25:17, 25:21)
Morze Bałtyk: Sylla, Doliński, Milczarek, Glinka, Michor, Kulikowski, Pachliński (libero) oraz Paśnik, Nowocień, Kaczorowski, W. Paniączyk, Kwaśniak.