Mocny początek Floty Świnoujście w sparingu z Unionem Berlin

Charles Nwaogu zdobył drugą bramkę dla Floty w Berlinie.
Charles Nwaogu zdobył drugą bramkę dla Floty w Berlinie. Andrzej Szkocki
Piłkarze Floty Świnoujście zremisowali 2:2 z Unionem Berlin (2.Bundesliga) w meczu sparingowym rozegranym w stolicy Niemiec. Wyspiarze testowali kilku zawodników.

Już w 2. minucie bramkę dla Floty zdobył z rzutu wolnego Mateusz Szałek. Niecałe dziesięć minut później rezultat podwyższył Charles Nwaogu. W międzyczasie sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Sebastiana Zalepę.

Jeszcze w pierwszej połowie bramkę zdobył Christopher Quiring. W 67. minucie rezultat na 2:2 ustalił Steven Skrzybski. Wyspiarze kończyli spotkanie w dziesięciu, po czerwonej kartce dla Ensara Arifovicia w 88.minucie.

W porównaniu z ligowym meczem z GKS Katowice, w zespole Floty zabrakło Michała Stasiaka, Krzysztofa Bodzionego, Rafała Grzelaka i Marka Niewiady.

Flota testowała m.in. 20-letniego Huberta Kotusa, pomocnika Ruchu Chorzów, grającego ostatnio w Warcie Poznań.

Union Berlin - Flota Świnoujście 2:2 (1:2)
Bramki: Quiring (26), Skrzybski (67) - Szałek (2), Nwaogu (13).
Czerwona kartka: Arifović (88).
Flota: Gąsiński (55 Forenc) - Jasiński, Zalepa, Kieruzel, Opałacz (70 Synoradzki) - Nnamani (50 Śpiączka), Szałek, Siedlarz, Arifović, Kotus (46 Wrzesień), Nwaogu (80 Mikołajczak).