Młoda Ekstraklasa: Piąta wygrana Pogoni [film]

Dobre występy młodych Portowców z pewnością nie uszły uwadze Artura Skowronka, trenera pierwszego zespołu. Sebastian Wołosz
Młodzi Portowcy nie zwalniają tempa w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W zaległym meczu pokonali Polonię Warszawa 3:1, choć do przerwy przegrywali 0:1.

"Czarne koszule" w tym sezonie tylko po razie wygrały i zremisowały, ale to właśnie zespół ze stolicy objął prowadzenie po ładnym uderzeniu głową Bartłomieja Stryjka w 15.minucie.

Pogoń dopiero po przerwie wzięła się za odrabianie strat. Najpierw po uderzeniu Patryka Galocha źle interweniował bramkarz gości, a kolejne dwa trafienia były dziełem Szymona Kapelusza. 18-letni napastnik w efektowny sposób trafiał do bramki, zwłaszcza w ostatniej minucie meczu, gdy po sprincie lewą stroną umieścił piłkę w prawym okienku bramki rywali.

Dzięki tej wygranej Pogoń umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli Młodej Ekstraklasy. Z 16 punktami o 3 wyprzedza Zagłębie Lubin i o 4 Lechię Gdańsk.

Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa 3:1 (0:1)

Bramki: Galoch (68), Kapelusz 2 (69, 90) - Stryjek (15).

Pogoń: Wasilewski - Błajewski, Krzywicki, Szewczykowski, Murawski, Wilk, Żyliński, Pogorzelczyk (55. Galoch), Fijałkowski (64. Paczuk), Kapelusz, Zieliński (80. Chouwer).