Milan ratuje skórę

Jacek Taczalski, 30 września 2004 r.
Fredrick Ljungberg (z prawej) zdobywa pierwszego gola dla Arsenalu w meczu z Rosenborgiem w Trondheim. Fotorzepa
Dwóch minut zabrakło piłkarzom Celtiku Glasgow by wywieźć cenny remis z Mediolanu we wczorajszym meczu Ligi Mistrzów.

Faworyzowany AC Milan uratował w 89 minucie Fillippo Inzaghi strzelając gola na 2:1. Szkotów dobił jeszcze w doliczonym czasie Pirlo.

W meczu zwycięzcy poprzedniej edycji Champions League, FC Porto z półfinalistą zmagań, Chelsea Londyn, górą była drużyna rosyjskiego potentata finansowego Romana Abramowicza.

Gospodarze mieli przewagę i szybko odpowiedzieli na kontakotwego gola Portugalczyków. Wygrali w sumie 3:1.

Inny zespół ze stolicy Wielkiej Brytanii - Arsenal prowadził w Trondheim 1:0, ale ostatecznie zremisował 1:1.

Włoski Inter Mediolan precyzjnie wypunktował natomiast w Brukseli Anderlecht, strzelając mu trzy gole. Obrazu nie zmieniła bramka dla Belgów zdobyta już po regulaminowym czasie.

Drugiej porażki, tym razem z CSKA w Moskwie doznali piłkarze Paris Saint Germain.

Wczorajsze wyniki i tabele:

Grupa E

PSV Eindhoven - Panathinaikos Ateny 1:0 (0:0). Bramka: Alex (79). Rosenborg Trondheim - Arsenal Londyn 1:1 (0:1). Bramki: Strand (52) - Ljungberg (6).

Tabela:

1. Arsenal 1 1 0 2-1 4
2. Panathinaikos 1 0 1 2-2 3
3. PSV 1 0 1 1-1 3
4. Rosenborg 0 1 1 2-3 1

Grupa F

FC Barcelona - Szachtar Donieck 3:0 (1:0). Bramki: Deco (15), Ronaldinho (64), Eto'o (89). AC Milan - Celtic Glasgow 3:1 (1:0). Bramki: Szewczenko (8), Inzaghi (89), Pirlo (90+1) - Varga (73).

Tabela:

1. Barcelona 2 0 0 6-1 6
2. Milan 2 0 0 4-1 6
3. Celtic 0 0 2 2-6 0
4. Szachtar 0 0 2 0-4 0

Grupa G

Anderlecht Bruksela - Inter Mediolan 1:3 (0:1). Bramki: Baseggio (90+4) - Martins (9), Adriano (51), Stankovic (55). Werder Brema - Valencia 2:1 (0:1). Bramki: Klose (60), Charisteas (84) - Vicente Rodrigo (2).

Tabela:

1. Inter 2 0 0 5-1 6
2. Valencia 1 0 1 3-2 3
3. Werder 1 0 1 2-3 3
4. Anderlecht 0 0 2 1-5 0

Grupa H

CSKA Moskwa - Paris Saint Germain 2:0 (0:0)
Bramki: Siemak (64), Love (77 - karny). Chelsea Londyn - FC Porto 3:1 (1:0). Bramki: Smertine (7), Drogba (50), Terry (70) - McCarthy (67).