Aleksander Stanuch
Russell Robinson z King Szczecin.
Russell Robinson z King Szczecin. Andrzej Szkocki
King Szczecin zagra w niedzielę (godz. 12.40) w Azoty Arenie z Miastem Szkła Krosno. Kolejna wpadka nie wchodzi w grę.

Szczecinianie po porażce 79:90 w Dąbrowie Górniczej praktycznie zamknęli sobie szansę na awans do najlepszej ósemki. W pierwszej połowie wszystko szło po myśli Wilków Morskich, ale po zmianie stron było już tylko gorzej.

- Wszystko się posypało. Dąbrowa mocno się rozkręciła po przerwie, wykorzystywała nasze straty. Wróciliśmy do gry w ostatniej kwarcie, ale na więcej nie było nas stać – mówił trener Marek Łukomski.

Ten rozdział jest już zamknięty i trzeba skupić się na spotkaniu z Miastem Szkła Krosno. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek, a beniaminek też ma o co walczyć. Goście na razie są w fazie play off, ale ich sytuacja nie jest jednoznaczna.

Po odejściu najlepszego zawodnika, Chrisa Czerapowicza, nie ma już śladu. Drużyna gra dobrze, a to głównie zasługa Kareema Maddoxxa oraz Royce’a Woolridge’a. W grudniu krośnianie byli lepsi i wygrali 98:72 po egzekucji z dystansu – 13/22 za trzy.

Transmisja z tego meczu od godz. 12.30 w Polsacie Sport. Naszym zawodnikom przyda się jednak gorące wsparcie z trybun.