Matura 2012 NIEMIECKI [odpowiedzi, arkusz]

Redakcja
Matura 2012 NIEMIECKI ODPOWIEDZI ARKUSZ na gs24
Matura 2012 NIEMIECKI ODPOWIEDZI ARKUSZ na gs24
Udostępnij:
Matura 2012 - język niemiecki. Odpowiedzi oraz arkusz po zakończeniu egzaminu.

Matura 2012 Niemiecki - odpowiedzi i arkusz

Ponad 50 tys. maturzystów przystąpiło w środę po godzinie 9 -tej do egzaminu pisemnego z niemieckiego. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z egzaminów obowiązkowych obok egzaminów z polskiego i matematyki.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Niemiecki. Odpowiedzi [podstawowy i rozszerzony]

Po południu, o godzinie 14, chętni maturzyści przystąpią dodatkowo do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało blisko 6 tys. abiturientów, czyli około 11 proc. zdających egzamin z tego języka obcego.

Matura 2012 JĘZYK NIEMIECKI - odpowiedzi i arkusz na gs24!

Egzamin na poziomie podstawowym potrwa 120 minut, na rozszerzonym - 190 minut.

Najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym od lat jest język angielski. W tym roku, w ubiegłym tygodniu, do egzaminu z tego języka przystąpiło ponad 330 tys. abiturientów. Język niemiecki znajduje się na drugim miejscu jeśli chodzi o wybory maturzystów.

Na kolejnym miejscu znalazły się - rosyjski, który wybrało 16,4 tys. maturzystów; egzamin odbędzie się 18 maja. Francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać po mniej niż po jednym procencie abiturientów; egzaminy będą odpowiednio: 21, 22 i 24 maja.

Matura 2012 z niemieckiego [ODPOWIEDZI, arkusz]

Nie są to jednak wszystkie pisemne egzaminy z języków obcych nowożytnych, jakie przeprowadzone zostaną podczas matur. Abiturienci ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowy egzamin z języka narodowego: 256 osoby przystąpią do egzaminu z białoruskiego, 73 z ukraińskiego i 39 z litewskiego. Egzaminy pisemne z języków mniejszości przeprowadzone zostaną 23 maja.

W tym samym dniu odbędzie się też egzamin z języka regionalnego - języka kaszubskiego (jest on w grupie przedmiotów do wyboru). Chce go zdawać 30 osób.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 25 maja.

Ci abiturienci, którzy nie mogą z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych będą to mogli zrobić w dodatkowym terminie: między 5 a 21 czerwca.

Abiturient zda egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 21 sierpnia, a ustnych - na 20-24 sierpnia. (PAP)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie