Marcin Zieliński obronił tytuł mistrza Europy [GALERIA]

Szymon Cieślak
Nad Małym Jeziorem w Żninie odbywały się Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasach F-125 i F-700, a także trzeci Memoriał im. Józefa Kowalkiewicza w klasach OSY-400, GT-30 i GT-15.

Kolejny duży sukces szczecińskiego zawodnika, Marcina Zielińskiego, który w Żninie obronił tytuł motorowodnego mistrza Europy w Formule 700. Zieliński zdeklasował rywali. Najpierw w sobotę wygrał oba wyścigi, zdobywając sporą przewagę nad przeciwnikami. Do końcowego triumfu brakowało mu już tylko jednego zwycięstwa. Do klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy liczone są trzy najlepsze czasy każdego zawodnika z czterech wyścigów.

Szczecinianin już w pierwszym niedzielnym wyścigu dopiął swego. Obronił tytuł mistrza Europy, który zdobył rok temu w tym samym akwenie. Srebrny medal zdobył Anton Rosenleitner (Austria), a brąz Robert Hencz (Słowacja).

Dla Zielińskiego jest to już czwarty medal w mistrzostwach Starego Kontynentu w Formule 700. W latach 2016 i 2017 był trzecim zawodnikiem Europy, a kolejnych latach został triumfatorem.

Motorowodne Mistrzostwa Europy 2019 w Żninie: ceremonia zako...