Marcin Matkowski w finale turnieju Masters

dc
Polski debel: Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.
Polski debel: Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. Fot. Andrzej Szkocki
Szczecinian Marcin Matkowski w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem z Warszawy pokonali dziś w turnieju tenisowym w Paryżu (pula nagród 2,75 miliona euro) amerykańskich braci Boba i Mike'a Bryanów 6:4, 7:6 (9-7).

Tym samym dzięki innym korzystnym wynikom w turnieju już teraz zapewnili sobie ósme miejsce w światowym rankingu par. A ósme miejsce to występ w zbliżających się nieoficjalnych mistrzostwach świata debli w Londynie.

Jeszcze dzisiaj wydawało się, że tylko awans do finału da Polakom występ w turnieju w Londynie (początek turnieju 22 listopada). Okazało się, że w związku ze sprzyjającymi okolicznościami wystarczy osiągnąć półfinał. I Polacy wykorzystali szansę.

W pierwszym secie nasz debel przełamał serwis rywali na 4:3 i wykorzystał szansę, wygrywając 6:4. W drugiej partii obie pary wygrywały własne gemy serwisowe, nie było przełamań i doszło do tie-breaka. Choć trzeba przyznać, że Matkowski z Fyrstenbergiem mieli wiele szczęścia, gdyż Amerykanie w dwóch pierwszych setach mieli aż osiem breakpointów - czyli szans na przełamanie - lecz nie wykorzystali żadnej. W najważniejszych chwilach nasi debliści wytrzymali presję.

W tie-breaku "Matka" i "Fryta" prowadzili 6-4 i mieli dwa meczbole. Jednak przeciwnicy obronili je, a potem sami mieli setbola, przy prowadzeniu 7-6. Na szczęście w nerwowej końcówce Polacy wygrali trzy kolejne piłki i cały mecz 6:4, 7:6 (9-7).