MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Malczewskiego: Trawa skoszona na pół. Każdy pilnuje swego

Anna Folkman
Anna Folkman
Mieszkańcy ul. Malczewskiego w Szczecinie zastanawiają się, co takiego się stało, że teren zielony między blokami ma dwa oblicza. W połowie trawa jest skoszona, a w połowie rośnie sobie w najlepsze.

- To już nie pierwszy raz, kiedy między tymi sąsiednimi blokami jest wyraźny podział - mówi pani Anna z ul. Malczewskiego. - I tym razem wygląda to komicznie. Z jednej strony podwórka wszystko jest skoszone, a z drugiej chaszcze i zniszczona piaskownica. Nie rozumiem, ale to chyba takie polskie, że każdy sobie rzepkę skrobie, byleby się tylko nie dogadywać.

Zarządcą jednego z budynków jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmieście. Poprosiliśmy o wyjaśnienie.

Od pracownika Spółdzielni, który zajmuje się terenem usłyszeliśmy, że sytuacja ma miejsce, ponieważ jednym z bloków zarządza spółdzielnia, drugim wspólnota.

Spółdzielnia dba tylko o swój teren, który ma jasno wyznaczone granice. Mówi o tym ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych, która wskazuje, że pieniądze na utrzymanie czystości muszą być wydawane tylko na należący do spółdzielni teren.

Zobacz także:

Park Kutrzeby: Kłamali, że sprzątają. Teraz zapłacą karę

Spółdzielnia skosiła trawę, wspólnota nie. Choć wygląda to co najmniej dziwnie, wszystko jest zgodne z przepisami.

To już drugie koszenie, które w tym sezonie wykonała Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmieście, ale będą kolejne. Na pewno nie ma tylu pieniędzy, by utrzymać trawniki na terenie spółdzielni cały czas w idealnym stanie, ale w miarę potrzeb kolejne koszenia będą zlecane.

Wszystko zależy od warunków pogodowych. Te obecnie sprzyjają wegetacji trawy, która jest bardzo szybka. Opady deszczu i wysokie temperatury, na pewno sprawią, że kosiarki pojawią się na osiedlach częściej.

ZOBACZ TEŻ:

Zadbane skwery, tereny zielone to nie tylko efekt estetyczny, ale także aspekt bezpieczeństwa. To lepsza widoczność na ulicach, przy placach czy mniejsze ryzyko ukąszeń przez kleszcze, które bytują przecież także w wysokiej trawie w środku miasta.

4. miejsce >>> BUKOWE - wynik 27W 3 kategoriach Rankingu najlepiej wypadło Osiedle Bukowe. Jego mieszkańcy najlepiej spośród wszystkich szczecinian ocenili infrastrukturę dla dzieci, sąsiadów oraz ceny towarów i usług. Drugie miejsce osiedle to zajęło w kategorii “zadbana okolica”, a trzecie - pod względem rozrywki, wygody zakupów, czystości i bezpieczeństwa.

Najlepsze osiedla w Szczecinie. Gdzie opłaca się mieszkać? [RANKING]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński