Londyn. Pływanie - Korzeniowski siódmy, Czerniak i Jędrzejczak odpadli w półfinałach

Redakcja
Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) z czasem 1.55,08 zajął siódme miejsce w finałowym wyścigu pływackim na dystansie 200 metrów stylem motylkowym w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Zwyciężył reprezentant RPA Chad Le Clos, który na ostatnich metrach o 0,05 s wyprzedził Micheala Phelpsa.

Amerykanin zdobył 18. medal olimpijski i wyrównał rekord wszech czasów rosyjskiej gimnastyczki Larysy Łatyniny. Jego obecny dorobek to 14 złotych, dwa srebrne srebrny i dwa brązowe.

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) z czasem 48,44 zajął szóste miejsce w półfinałowym wyścigu pływaków na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i nie awansował do finału olimpijskich zmagań w Londynie.

Ostatni z zawodników, który zakwalifikował się do finału, popłynął o 0,06 szybciej niż Polak.

Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) z czasem 2.13,09 zajęła ostatnie, ósme miejsce w pływackim wyścigu półfinałowym na 200 metrów stylem motylkowym i nie awansowała do środowego finału igrzysk olimpijskich w Londynie.

W przedpołudniowych eliminacjach mistrzyni olimpijska z Aten na tym dystansie uzyskała rezultat 2.09,33.

Wcześniej w Londynie Jędrzejczak nie powiodło się na 100 m delfinem, gdzie odpadła w eliminacjach.

W środę wystąpi jeszcze w sztafecie 4x200 m st. dowolnym.