Łodzianie jeszcze za silni dla Arkonii

(an)
Arkonia (jasne czepki) przegrała w Łodzi.
Arkonia (jasne czepki) przegrała w Łodzi. Andrzej Szkocki/archiwum
Broniąca tytułu mistrza kraju Arkonia Szczecin zmierzyła się na wyjeździe ze swoim największym rywalem, a zarazem pretendentem do złota, ŁSTW Uniwersytetem Łódzkim.

Po wcześniejszej wpadce w meczu z Alstal Waterpolo Poznań, szczecinianom potrzebne było zwycięstwo w tak ważnym pojedynku. Dwumecz na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak gospodarze, którzy w obu pojedynkach okazali się lepsi od naszych waterpolistów. Pierwsze spotkanie Łódź wygrała 18:6.

Już od początku meczu gospodarze objęli prowadzenie różnicą trzech bramek, które z każdą kolejną kwartą sukcesywnie powiększali. Arkoniści nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych przeciwników i umieścić piłki w bramce łodzian.

Drugi mecz był trochę bardziej wyrównany, ale zwycięstwo i tak odnieśli łodzianie, wygrywając 10:7. Szczecinianie rozpoczęli starcie lepiej, bo po pierwszej kwarcie prowadzili 2:1. Później inicjatywę przejęli gospodarze i wyraźnie odskoczyli. Znów arkoniści musieli gonić wynik, ruszyli w pogoń i wygrali ostatnią kwartę. Dwie wygrane odsłony meczu nie wystarczyły, by odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu.

Taki przebieg dwumeczu nie spowodował roszad w ligowej tabeli. Na czele utrzymał się ŁSTW Uniwersytet Łódzki, a drugie miejsce nadal zajmują reprezentanci Arkonii Szczecin.

W następnej kolejce, która odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia, Arkonia zmierzy się przed własną publicznością z Legią Warszawa.