Jedenastolatek jest mistrzem Polski w tańcu hip-hop! Czy zobaczymy go w "Mam talent"?

Ewelina WITKOWSKA
Maks Wojtowicz został mistrzem Polski w tańcu Hip-Hop.
Maks Wojtowicz, 11-letni tancerz z Fabryki Tańca IDOL z Radomia wywalczył tytuł Mistrza Polski na 2010 roku w tańcu hip-hop. - To diament - mówi o nim Jakub Pankowski z Idola.

Mistrzostwa odbyły się w ostatni weekend w Twardogórze koło Wrocławia. Maks pokonał kilkudziesięciu tancerzy z całej Polski. Decyzją 7 sędziów okazał się najlepszy.

Jakub Pankowski z Fabryki Tańca Idol jest zachwycony tańcem chłopca.
- Takie diamenty zdarzają się raz na sto tysięcy tancerzy -tłumaczy.

Maks pasjonuje się tańcem od dziecka. Już jako czterolatek odnosił pierwsze sukcesy w tańcu.
- My prowadzimy go od dwóch lat i widzę ogromny rozwój u Maksa, jest niesamowity - przyznaje Jakub Pankowski. - Zajmuję się tańcem od 20 lat i takiego talentu jeszcze nie widziałem, chłopak potrafi wyczuć muzykę jak nikt inny.

MA TALENT

To nie pierwsze sukcesy Maksa. W grudniu podczas zawodów "Danceweek 2009", w których udział brało kilka tysięcy uczestników Maks zajął szóste miejsce.

- Został też zauważony przez producentów programu "Mam Talent", którzy zaprosili go na casting do programu - dodaje Jakub Pankowski.

SUKCES IDOLA

Nie tylko Maks zabłysnął podczas Krajowych Mistrzostwach Polski w tańcu Hip-Hop. Formacja IDOL zdobyła tam tytuł drugiego vicemistrza Polski w kategorii juniorów.
- Tym samym wywalczyli sobie kwalifikację do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy do Amsterdamu i Mistrzostwa Świata w Bochum - mówi Jakub Pankowski.

W finałach Mistrzostw Polski znaleźli się również: Jagoda Brzezińska, która zajęła piąte miejsce w kategorii solo do 11 lat, Maja Mordak-Ada Tomkowska, która zajęła szóste miejsce w kategorii duety juniorskie, Karolina Kowalik-Basia Dobrzańska - siódme miejsce w kategorii duety juniorskie oraz Filip Krajewski - szóste miejsce w kategorii solistów.