sportowy24
  Krystian Zalewski złoty na Uniwersjadzie w Tajpej [ZDJĘCIA]

  Krystian Zalewski złoty na Uniwersjadzie w Tajpej [ZDJĘCIA]

  Jakub Lisowski

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Krystian Zalewski z Barnima Goleniów.
  1/5
  przejdź do galerii

  Krystian Zalewski z Barnima Goleniów. ©Paweł Skraba

  LEKKOATLETYKA. Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.
  Zalewski na niedawnych Mistrzostwach Świata w Londynie zawiódł. Chciał powalczyć o awans do finału, ale zaprezentował się słabo i odpadł w eliminacjach. Wyjazd do Tajpej był więc dla niego szansą na rehabilitację.

  Polak był faworytem biegu. Spośród startujących miał najlepszy rekord życiowy oraz najlepszy wynik w tym sezonie. Nie zawiódł i pewnie sięgnął po złoto.

  - Taktycznie ten bieg rozegrałem po profesorsku, tak jak się biega na przeszkodach. Cały czas czujnie i z przodu grupy – podkreślał po złotym biegu.

  Zalewski bardzo dobrze cały czas biegł w czołówce, a na półtora okrążenia przed metą mocno zaatakował. Gonić go próbował tylko reprezentant Republiki Południowej Afryki Rantso Mokopane, który ostatecznie przybiegł na metę jako drugi. Reprezentant Barnima Goleniów i student Uniwersytetu Szczecińskiego zwyciężył z czasem 8:35,88.

  - Trener do mnie mówił, że jak będę się dobrze czuł, to mam pójść. A że było świetnie, to tylko czekałem na najlepszy moment. Chciałem na przedostatnim rowie zaskoczyć rywali i odskoczyć, ale przeciwnik z RPA szybko zareagował. Taką taktykę miałem też przed dwoma laty na mistrzostwach Europy – wyjaśnił. - Świetna atmosfera na trybunach, wielki ukłon w stronę publiczności, która dopinguje tu wszystkich uczestników.

  Oprócz Zalewskiego na Uniwersjadzie Unwersytet Szczeciński reprezentuje jeszcze trójka lekkoatletów: Patryk Dobek, Michał Rozmys, Paulina Kaczyńska, a uczelnię z USA pływak Paweł Sendyk (MKP Szczecin).


  McGregor nie dał rady Mayweatherowi

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!