Koszmar nie powrócił. Chemik Police pojedzie do Nysy [ZDJĘCIA]

(sz)
Chemik Police wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Polski. W ćwierćfinale wygrał 3:1 z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz.

Poprzednia przygoda Chemika w Pucharze Polski trwała tylko jeden mecz. Konsekwencją kompromitującej porażki 2:3 z E.Leclerc Radomką Radom w ćwierćfinale było zwolnienie trenera Jakuba Głuszaka i zatrudnienie Marcello Abbondanzy, który pracuje z policzankami do teraz. Włoch i jego podopieczne nie pozwolili, żeby w środę koszmar powrócił, choć mecz nie rozpoczął się po ich myśli.

W pierwszym secie problemy Chemika ciągnęły się od jego początku do końca. Kilkakrotnie musiał gonić Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, a kiedy już wyszedł na prowadzenie 19:17 i wydawało się, że ma sytuację pod kontrolą, stracił osiem punktów z rzędu i przegrał partię. Taki przestój trudno było wytłumaczyć.

Poddenerwowane karygodną serią gospodynie zdemolowały rywalki w drugim secie. W rundzie bez historii, zakończonej wynikiem 25:15 dla Chemika, nie było czego zbierać z podopiecznych Piotra Mateli.

Policzanki złapały rywalki za gardło i w trzecim secie nie pozwoliły im się oswobodzić z tego siatkarskiego uścisku. Chemik zwyciężył 25:19 i skutecznie zmobilizował się przed czwartą rundą, żeby zakończyć rywalizację bez konieczności rozgrywania tie-breaka. Faworyt wygrał 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Po roku nieobecności Chemik wystąpi więc w turnieju finałowym Pucharu Polski. Może mówić o nadrobieniu zaległości, ponieważ gospodarzem zawodów będzie tak samo jak w poprzednim sezonie Nysa.

Chemik triumfował w Pucharze Polski sześć razy. Po raz pierwszy w 1993 roku i co ciekawe, pokonał wówczas w decydującym meczu klub z Bydgoszczy. Po raz ostatni w 2017 roku. Drużyna z Polic jest na trzecim miejscu w klasyfikacji wszech czasów rozgrywek z sześcioma złotymi i dwoma srebrnymi medalami. Już samo wygranie półfinału pozwoli jej wyprzedzić Start Łódź oraz awansować na drugie miejsce w tym historycznym rankingu.

Turniej finałowy zostanie rozegrany 9-10 marca. Najbliższy mecz Chemika w sobotę w Kaliszu.

Chemik Police - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:20)