Kosta Runjaic: Zrobimy wszystko, by Pogoń pozostała na dobrej fali

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Pogoń Szczecin – Wisła Płock (4:0)

Dariusz Dźwigała, Wisła
Nie tak sobie wyobrażaliśmy spotkanie. Za mało argumentów mieliśmy i zostaliśmy wypunktowani przez Pogoń. I połowa nie zapowiadała takiego wyniku, myśleliśmy nawet, że jesteśmy w stanie coś tu strzelić. Niestety, bramka na 2:0 spowodowała, że straciliśmy dyscyplinę i mogliśmy tu przegrać jeszcze wyżej. Trochę uratował nas nasz bramkarz. W II połowie zagraliśmy po prostu bardzo źle. Brakowało nam dyscypliny.

Kosta Runjaic, Pogoń
Nie wszystko jest źle, gdy się przegrywa. Nie wszystko jest dobre po zwycięstwo. Oceniamy zwycięstwo pozytywnie w tej fazie sezonu. Mecz dziwny, trudny, ale uważam, że przy naszej kontroli. Cieszy wygrana bez straconej bramki, w dodatku przed przerwą reprezentacyjną. Teraz złapiemy trochę oddechu, ale nie będziemy odpoczywać całkowicie. Szybko będziemy pracować przed kolejnymi spotkaniami.

Wisła nie rozpoczęła dobrze tego spotkania, we właściwym momencie uzyskaliśmy prowadzenie i mogliśmy zagrać agresywniej. I połowa mogła zakończyć się naszym prowadzeniem 2:0. Przed przerwą brakowało większego tempa. W II połowie nasza determinacja przesądziła, że skończyło się to zwycięstwem, które mogło być nawet wyższe. Możliwe, że jestem zbyt krytyczny, może przez chorobę, która mnie trzyma, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło.

Ricardo Nunes musiał opuścić boisko, ale nie wiem, co konkretnego się stało.

W przerwie ligowej nie będziemy grać sparingów, bo i kilku zawodników wyjedzie na zgrupowania reprezentacji. Nie będziemy tak intensywnie pracować, jak podczas poprzedniej przerwy. Skorzystamy i zaprosimy kilku młodych graczy do wspólnych treningów. Będziemy też mocno pracować, by z Jagiellonią zagrali już Michał Żyro czy Spas Delew.

Część piłkarzy zagra jeszcze w niedzielnym meczu rezerw. Część zawodników poleci na kilka dni do ojczyzny. W środę wszyscy już będziemy trenować.

Soufian Benyamina - jeszcze nie ma decyzji, ale jeśli do końca roku będziemy go mieć w 1-2 meczach w składzie, to będziemy szczęśliwi.

Przerwa na reprezentację przychodzi w dobrym momencie, choć oczywiście ostatnie wyniki były bardzo dobre. Sytuacja jest jednak bardzo złożona, wiele czynników wpływa na obecną sytuację. Cały czas mocno w siebie wierzymy, ale ten krótki odpoczynek na pewno się nam przyda. Zrobimy jednak wszystko, by utrzymać się na tej dobrej fali.