Koniec sezonu dla Gryfa Goleniów

Aleksander Stanuch
Warunkiem do pozostania w grze była wygrana na swoim parkiecie. Rywale okazali się za mocni. Archiwum klubowe
Koszykarze z Goleniowa przegrali u siebie 59:76 z KK Warszawa i w rywalizacji do dwóch zwycięstw ulegli po raz drugi. Gryf jako beniaminek 2. ligi zakończył sezon na drugiej rundzie play off.

Gryf Goleniów – KK Warszawa 59:76 (13:12, 12:16, 21:27, 13:21)
Gryf: Zarzeczny 19, Adamkiewicz 10, Kulczyński 8, Żyłczyński 7, Gajdel 4, Musialski 4, Żylak 3, Bury 2, Soczewski 2.

Sen o Kopciuszku trwał bardzo długo. Po fenomenalnym poprzednim sezonie i awansie, nikt nie stawiał wygórowanych celów przed koszykarzami Gryfa Goleniów. Sami gracze pokazali jednak, że spokojnie mogą rywalizować z lepszymi od siebie. W rundzie zasadniczej goleniowianie w 24 spotkaniach uzyskali bilans 15-9, co dało im 4. miejsce w grupie liczącej 13 zespołów.

Udało się zatem awansować do fazy play off, a tam pierwszym przeciwnikiem był Domino Inowrocław. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy pojedynki. W decydującym starcie Gryf pewnie wygrał 82:61. Kolejna runda to już spotkanie ze zdecydowanym faworytem - KK Warszawa. Gracze ze stolicy wygrali pierwszy mecz i Gryf z nożem na gardle przystępował do rewanżu we własnej hali. Wygrał nawet pierwszą kwartę 13:12, ale później do głosu doszli goście. W drugiej połowie z gospodarzy zeszło powietrze i straty były już nie do odrobienia. 19 punktów dla Gryfa zdobył Marcin Zarzeczny.