Kolorowo u Czarnych. Espadon Szczecin wygrał pierwszy mecz

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po pokonaniu 3:1 Cerrad Czarnych Radom jest w górnej połowie tabeli.

Trener Michał Gogol stawia na konsekwencję. W grze swojego zespołu widział progres, dlatego pomimo dwóch porażek, nie dokonał zmian w szóstce.

Eemi Tervaportti miał do wyboru na skrzydłach Marcina Wikę, Jeffreya Menzela i Mateusza Malinowskiego. Żelaznymi środkowymi stają się Bartosz Gawryszewski oraz Justin Duff.

W Radomiu machina Gogola ponownie zwiększyła obroty. Mecz z Cerrad Czarnymi to pierwszy w sezonie, który szczecinianie zaczęli od wygrania seta. Zaciętego, w którym doszło do walki na przewagi. Ciężar atakowania wzięli na swoje barki Malinowski oraz Wika, a na koniec Espadonowi pomógł przeciwnik, który wpadł w siatkę.

Espadon złapał Czarnych za gardło i nie puścił w drugiej partii, którą wygrał 25:16. Trzeci set to chwila radości radomian, która trwała, jak przystało na chwilę, krótko. Espadon zakończył mecz w czwartej rundzie i zdobył komplet punktów.

Pierwsza wygrana w sezonie dała niebiesko-białym awans do górnej połowy tabeli. Statuetkę MVP odebrał Tervaportti.

Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 1:3 (26:28, 16:25, 25:21, 26:28)
Espadon:
Tervaportti, Wika, Menzel, Gawryszewski, Duff, Malinowski, Murek (l.), Jaskuła (l.) oraz Kowalski, Kacperkiewicz, Mihułka, Gałązka

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3, Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 0:3, Cuprum Lubin - Dafi Społem Kielce 3:0, Indykpol AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:1, Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:1, Aluron Virtu Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 0:3, Onico Warszawa - GKS Katowice (poniedziałek, 18)