Kolejna wygrana Pogoni. Portowcy wracają do Szczecina

(mc)
Krzysztof Hrymowicz (z lewej) zagrał w sparingu z Norwegami 90 minut.
Krzysztof Hrymowicz (z lewej) zagrał w sparingu z Norwegami 90 minut. Fot. Marcin Bielecki
Dziś Pogoń Szczecin rozegrała ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem Portowców był norweski zespół FK Haugesund, a szczecinianie wygrali 4:1.

Spotkanie, toczone przy nieustannie padającym deszczu, dobrze zaczęło się dla Pogoni, bowiem od bramki już w 12 minucie. Na listę strzelców po podaniu Piotra Petasza wpisał się będący ostatnio w dobrej formie, Adam Frączczak. Co ciekawe, były atakujący Kotwicy Kołobrzeg, nie zagrał dziś na szpicy ataku. Tam było miejsce dla Mikołaja Lebedyńskiego. Później Frączczak oraz Bartosz Ława mieli kolejne okazje, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie strzelenie zaczął Marcin Klatt, który głową posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Takafumiego Akahoshiego. Za chwilę na 3:0 wynik podwyższył Radosław Wiśniewski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Młody napastnik strzelił też drugiego gola po wybiciu piłki przez bramkarza Pogoni, Łukasza Kupczankę.

W środę lub czwartek Portowcy wrócą do Szczecina.

Pogoń Szczecin - FK Haugesund 4:1 (1:0)
Bramki: Frączczak (12), Klatt (67), Wiśniewski 2 (72, 82).
Pogoń, I połowa: Fabiniak - Szałek, Hrymowicz, Radler, Petasz - Rogalski, Mandrysz, Ława, Frączczak, Kolendowicz -Lebedyński. II połowa: Fabiniak (70 Kupczanko) - Rydzak, Hrymowicz, Dymkowski, Pietruszka - Majkowski, Zawadzki, Akahoshi, Dziuba, Lebedyński (65 Wiśniewski) - Klatt.