Kolejna porażka AZS na wyjeździe

(mc)
Łukasz Pacocha (z piłką) znowu był pierwszoplanową postacią w meczu AZS.
Łukasz Pacocha (z piłką) znowu był pierwszoplanową postacią w meczu AZS. Andrzej Szkocki
Nie potrafią przełamać się w meczach wyjazdowych I ligi koszykarzy zawodnicy AZS Radex Szczecin. Dziś wieczorem przegrali w Siedlcach, po bardzo emocjonującej końcówce spotkania.

To był szósty wyjazd w tym sezonie zespołu trenera Zbigniewa Majcherka i szósta porażka. Jeżeli nic się nie zmieni w grze akademików na obcych parkietach, szczecińska drużyna może zacząć szybko lecieć w dół tabeli. Zwłaszcza, że ze względu na mistrzostwa Europy w pływaniu, które wkrótce odbędą się w Szczecinie, AZS u siebie zagra dopiero 7 stycznia. Wcześniej akademicy będą gościć w Inowrocławiu, Stargardzie, Łańcucie, Gdyni i Lublinie.

A jak było w Siedlcach? Mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy. Po kilku minutach SKK prowadził 11:7. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Krzysztof Mielczarek i Łukasz Pacocha, na którego ostatnio można liczyć jak na przysłowiowego Zawiszę. Minuta po minucie gospodarze powiększali przewagę. Po punktach Michała Majcherka i Macieja Sudowskiego było już 22:12, a gospodarze w końcu kwarty zdobyli jeszcze trzy oczka.

Przez dwie i pół minuty drugiej kwarty obie strony nie zdobyły choćby punktu. Za chwilę jednak trafił Łukasz Bąk i za trzy oczka Tomasz Balcerek. Po dobrej końcówce kwarty i skutecznych akcjach Sudowskiego, Bąka i Pacochy AZS przegrywał 31:24. Gospodarze w tej części gry rzucili tylko sześć oczek.

W trzeciej kwarcie rozrzucał się Pacocha, jednak wcale nie pomagało to AZS. W połowie trzecich 10 minut goście przegrywali 36:46. Nie ma w tym nic dziwnego. Koszykarze SKK trafiali w tym okresie rzuty z gry ze skutecznością 50 procent, zaś akademicy mieli o połowę mniejszą.

Czwarta kwarta toczyła się dobrze dla AZS. Trafił Mielczarek, pięć oczek zdobył Maciej Raczyński, no i cały czas dawał o sobie znać Pacocha, który w połowie tej części gry miał na koncie połowę oczek swojego zespołu. Na cztery minuty przed końcem meczu AZS zmniejszył straty dzięki rzutom osobistym Pacochy do dwóch oczek. Później punktował Mielczarek i na 15 sekund przed końcem AZS przegrywał jednym oczkiem. Piłkę mieli goście, jednak niecelny rzut zaliczył Sudowski i to SKK mógł się cieszyć z wygranej. Pacocha, oprócz 27 punktów, zaliczył także cztery asysty, a Mielczarek na koncie uzbierał 13 zbiórek.

SKK Siedlce - AZS Radex Szczecin 60:59 (25:12, 6:12, 18:15, 11:20)
AZS: Pacocha 27 (2 razy za 3 punkty), Mielczarek 10, Sudowski 6, Raczyński 5 (1), Balcerek 3 (1), Dudek 3, Bąk 3, Michał Majcherek 2, Zarzeczny, Nitsche.