Kobieca Pogoń Szczecin wciąż z nadzieją na mistrzostwo Polski

Szczecinianki będą co najmniej wicemistrzyniami Polski.
Szczecinianki będą co najmniej wicemistrzyniami Polski. Andrzej Szkocki
Ekstraklasa piłkarska kobiet. Pogoń Szczecin pokonała imienniczkę z Tczewa 3:0 w przedostatniej kolejce rozgrywek i nadal ma szansę na mistrzostwo Polski.

Przed rozpoczęciem 21. kolejki ekstraklasy liderkami były zawodniczki GKS Katowice, które miały 48 punktów. Pogoń Szczecin była druga - 45 punktów, a na trzecim miejscu Czarni Sosnowiec - 41.

Pogoń wiedziała, że medal mistrzowski ma już zapewniony, ale jego kolor był sprawą otwartą. W przypadku dwóch porażek - szczecinianki mogłyby zostać wyprzedzone przez drużynę Czarnych. Ale w tak katastrofalny finisz nikt nie wierzył, bo podopieczne Piotra Łęczyńskiego zbyt długo prezentowały się dobrze (lub bardzo dobrze). A okazja na mistrzostwo też była. Pogoń potrzebowała dwóch zwycięstw, a że czekały ją mecze z zespołami z dolnej połówki tabeli - było to zadanie proste. Za to GKS ma trudny finisz. W niedzielę podejmował Śląsk Wrocław, a w ostatniej kolejce zagra na boisku UKS SMS Łódź.

Pogoń w niedzielne samo południe rozpoczęła mecz z Pogonią Tczew. Dość szybko objęła - rywalki straciły piłkę na swojej połowie, piłka przypadkowo trafiła do Zoe Maxwell, a reprezentantka Trynidad i Tobago szybko uderzyła przy słupku.

Później Pogoń miała przewagę, masę okazji, ale dopiero w 70. minucie wynik podwyższyła Emilia Zdunek, a w 85. padł gol samobójczy.

Zwycięstwo oznacza, że Pogoń na pewno będzie co najmniej wicemistrzem Polski. Kwestia mistrzostwa Polski jest otwarta, choć GKS wygrał w niedzielę ze Śląskiem 2:1 i utrzymał trzypunktową przewagę. W ostatniej kolejce zagra w Łodzi i wystarczy mu remis. Zawodniczki Czarnych też wygrały (2:0 z APLG Gdańsk), ale to nie miało już dla Pogoni większego znaczenia.