MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kluczowa inwestycja PZPN! Czas na Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej

Paweł Wiśniewski
Paweł Wiśniewski
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza oraz minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podczas prezentacji Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza oraz minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podczas prezentacji Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku Twitter/@pzpn_pl
Polski Związek Piłki Nożnej wybuduje w Otwocku Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej. Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło wniosek federacji o dofinansowanie inwestycji w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Budowa Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej rozpocznie się w 2024 roku, a zakończyć się ma w 2027 r. Inwestycja jest warta ponad 400 milionów złotych.

Projekt zakłada stworzenie wielofunkcyjnego Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej, będącego strategiczną inwestycją w kontekście dalszego rozwoju piłki nożnej w Polsce na różnych poziomach, od młodzieżowych reprezentacji narodowych, przez badania i wdrażanie innowacyjnych metod oraz technologii, szkolenie sędziów i trenerów, aż po organizację międzynarodowych turniejów kwalifikacyjnych. Planowana inwestycja ma wspierać rozwój sportu, edukację trenerów i sędziów, doskonalenie zawodników, a także będzie uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami, promując w ten sposób piłkę nożną i aktywność fizyczną.

Kluczowa inwestycja PZPN! Czas na Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej

W Narodowym Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej, położonym na ok. 12 hektarach ziemi w Otwocku, znaleźć ma się osiem boisk z nawierzchnią trawiastą, a także boisko zadaszone (hala). Ponadto specjalistyczna hala do futsalu, dwa boiska do piłki nożnej plażowej (jedno z nich zadaszane), centrum medyczne i magazyn sprzętu. Do tego nowoczesny budynek administracyjno-edukacyjny z garażem podziemnym, hotel oraz bursa dla zawodniczek i zawodników na potrzeby szkolenia w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Brak własnej bazy treningowej jest czymś, co jak dotąd różni PZPN od największych federacji w Europie. Reprezentacje narodowe powinny mieć własny „dom”. Powstanie tego centrum będzie kluczową inwestycją PZPN. Zapewni optymalny poziom rozwoju piłkarek, piłkarzy i całej dyscypliny, pozwalając na dołączenie do najlepszych, europejskich federacji. W takim – unikatowym w skali Europy – miejscu polskie drużyny narodowe będą miały idealne warunki do treningów w trakcie zgrupowań.

Kluczowa inwestycja PZPN! Czas na Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej

Działalność Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej będzie opierać się na kompleksowym modelu zarządzania obiektem edukacyjno-sportowym, obejmującym kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim spełni rolę centrum szkoleniowo-treningowego służącego wszystkim reprezentacjom Polski w piłce nożnej - męskim i kobiecym, reprezentacjom Polski w Futsalu, a także reprezentacjom Polski w piłce nożnej plażowej. To w Otwocku odbywać się również będzie kształceniu trenerów i sędziów (Szkoła Trenerów PZPN, Centrum Szkolenia Sędziów i VAR). Nowoczesny obiekt wykorzystywany będzie także do organizacji konferencji i akcji szkoleniowych PZPN.

Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej prowadzić będzie również badania nad rozwojem piłki nożnej oraz koordynować wdrożenie nowoczesnych metod i rozwiązań w obszarze szkolenia sportowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński