King Szczecin wygrał turniej w Starogardzie

Aleksander Stanuch
Paweł Kikowski (z piłką) został wybrany MVP turnieju w Starogardzie Gdańskim.
Paweł Kikowski (z piłką) został wybrany MVP turnieju w Starogardzie Gdańskim. Andrzej Szkocki
Lokomotywa się rozpędza. Do startu sezonu PLK pozostały dwa tygodnie, a King Szczecin wygrał właśnie drugi turniej przed startem rozgrywek. Tyskie Cup odbył się w Starogardzie, a oprócz gospodarzy, Polpharmy, o puchar powalczyły takie zespoły, jak: Asseco Gdynia, GTK Gliwice i King Szczecin.

Wilki Morskie w pierwszym spotkaniu podejmowały Asseco Gdynia, w którego barwach od nowego sezonu występował będzie Jakub Garbacz, były zawodnik Kinga. Już w pierwszej połowie podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa grali bardzo skutecznie i do przerwy uzyskali dwucyfrową przewagę. Po zmianie stron grali jeszcze lepiej i trzecią kwartę zaczęli od prowadzenia 17:1. Ostatecznie wygrali 103:61. Najskuteczniejszym graczem był Paweł Kikowski, zdobywca 19 punktów. Na wyróżnienie zasługują także Tauras Jogela (16 pkt. i 11 zb.) oraz Jimmy Gavin, który rozdał aż 15 asyst.

- Ten mecz pokazał, że mamy bardzo wyrównany i dobrze zbilansowany zespół. Każdy z zawodników powoduje, że jakość i efektywność naszej gry utrzymuje się na wysokim poziomie. Moim zdaniem zespołowość, to nasza broń - mówił po spotkaniu Łukasz Diduszko.

W drugim meczu GTK Gliwice wygrało 94:87 z Polpharmą, dzięki fantastycznej skuteczności zza łuku. Już do przerwy beniaminek rzucił 13 trójek, a w drugiej połowie zdołał utrzymać przewagę. W barwach drużyny z Gliwic występuje Robert Skibniewski.

W finale przeciwko Wilkom już tak kolorowo nie było. Na boisku znów dowodził Kikowski, który zdobył 15 punktów. Tyle samo oczek dołożył Sebastian Kowalczyk, a Darrell Harris zaliczył double-double i King wygrał 93:83. Nagroda MVP powędrowała w ręce Pawła Kikowskiego, kapitana zespołu.

W kolejny weekend zawodników ze Szczecina czeka ostatni sparing przed startem sezonu. King zagra z niemieckim Eisbären Bremerhaven.