Kasta Szczecin-Majowe prawie jak Liverpool

(dc)
Niespodziewany przebieg miał mecz czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu pomiędzy Kastą Szczecin-Majowe a rezerwami Pogoni Szczecin.

Faworytem była Pogoń II, ale z Kastą zagrała bez zawodników znanych z pierwszego składu. Mimo to szybko prowadziła 2:0, do przerwy 3:0 i taki wynik utrzymywał się do 65 minuty. Niektórzy kibice zaczęli już wychodzić, gdy nastąpił nieprawdopodobny zwrot. Występująca na co dzień w klasie okręgowej Kasta ruszyła na grające z wyższej klasie rozgrywkowej rezerwy Pogoni i w regulaminowym czasie zdołała doprowadzić do remisu 3:3. Niczym Liverpool z Jerzym Dudkiem w pamiętnym finale Ligi Mistrzów w Stambule z AC Milan.

Jednak w przeciwieństwie do Liverpoolu w przypadku Kasty nie było rzutów karnych i szczęśliwego końca. W dogrywce Pogoń zdołała strzelić czwartego gola i wygrała 4:3.

Więcej o meczach 4 rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu".