Karol Ostrowski zakończył występy w Mistrzostwach Świata w Melbourne

Karol Ostrowski
Karol Ostrowski Piotr Skraba/Polski Związek Pływacki
PŁYWANIE. Karol Ostrowski z MKP Szczecin bez sukcesów zaprezentował się podczas MŚ w Melbourne na krótkim basenie.

Ostrowski startował czterokrotnie: trzy razy indywidualnie i raz w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. W tej ostatniej konkurencji Polacy zostali zdyskwalifikowani. Ostrowski płynął na pierwszej zmianie, ale jego zmiennik o ułamek sekundy za szybko wskoczył do wody.

Bez powodzenia Karol Ostrowski pływał w sprintach indywidualnie. Na 50 m stylem motylkowym został sklasyfikowany na 20. pozycji, na 100 m stylem dowolnym był 19.

W nocy z czwartku na piątek (polskiego czasu) zawodnik MKP Szczecin zaprezentował się na swoim koronnym dystansie – 50 m stylem dowolnym. Z występu jednak nie może być zadowolony. Po pierwsze został sklasyfikowany dopiero na 32. miejscu w stawce, a po drugie wynik – 21,54 sekundy dość znacząco odbiegał od życiówki (21,17 ustanowionej dwa miesiące wcześniej podczas PŚ w Berlinie).

W swoim wyścigu eliminacyjnym (9 z 11) zajął 7. lokatę. Czwarty był 23-letni Włoch Leonardo Deplano, który miał czas 21,25 i uzyskał kwalifikację do półfinału. Ten wyścig wygrał reprezentant Trynidadu i Tobago Dylan Carter (20,7), który uzyskał najlepszy czas kwalifikacji.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani