Jestem i Ja, czyli pomoc, życzliwość i merytoryczność.

Artykuł sponsorowany Jestem i Ja
Jestem i Ja to Niepubliczna Poradnia Psychologczno-Pedagogiczna. Miejsce pod każdym względem wyjątkowe i otwarte zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Poradnia Jestem i Ja istnieje od 2016 roku i zajmuje się szeroko pojętą pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Nie jest to jednak zwykła poradnia, bo jej założycielka, Maja Obst podkreśla już w opisie, jaki można przeczytać na stronie internetowej, że to miejsce, które powstało z marzeń: „Były to marzenia nastolatki o tym, by pomagać młodym ludziom w trudnościach dorastania, a ich rodzicom i wychowawcom w zrozumieniu tego czasu”. Te marzenia się spełniły i dziś to miejsce, które oferuje kompleksową pomoc. W poradni przyjmuje psycholog dziecięcy, logopeda, neurologopeda, psychoterapeuta, pedagog, doradca zawodowy, coach kariery, terapeuta matematyczny i terapeuta biofeedback’u. Zespół jest nieprzypadkowy - tworzą go specjaliści, którzy mają duże doświadczenie, wykonują swoją pracę z pasją i wciąż się szkolą.

- Prowadzimy psychoterapię indywidualną i rodzinną oraz terapię psychologiczną, mamy zajęcia wspomagające rozwój dzieci: terapię integracji sensorycznej, terapię logopedyczną, terapię matematyczną, terapię pedagogiczną, w tym zajęcia kompensacyjno-korekcyjne, terapię ręki, terapię Johansena, terapię Tomatisa - wylicza Maja Obst, która jest psychologiem, trenerem grupowym, doradcą zawodowym i job coachem. Poradnia realizuje także zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych - to grupy TUS, terapeutyczne oraz rozwojowe.

- Ponadto specjalizujemy się w diagnozach psychologiczno-pedagogicznych w celu wydania opinii do szkoły, badania pod kątem wydania orzeczenia (np. o kształceniu specjalnym) oraz przeprowadzamy specjalistyczne badania psychologiczne: ADHD, spectrum (ADOS 2, ASRS), diagnoza predyspozycji zawodowych (Kompas Kariery). Warto dodać, że Jestem i Ja posiada certyfikat poradni przyjaznej dzieciom z dyskalkulią, czyli trudnościami w nauce matematyki. - mówi Maja Obst. Zespół poradni oferuje także szerokie wsparcie dla rodziców, to porady, konsultacje oraz Szkoła dla Rodziców. Ta ostatnia to warsztaty psychoedukacyjne przeznaczone dla rodziców, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności wychowawcze. W ofercie są także bezpłatne porady dla nauczycieli.

Obecnie najwięcej osób korzysta z psychoterapii czy diagnoz psychologiczno-pedagogicznych. Wynika to z dużego zapotrzebowania na wsparcie zdrowia psychicznego dzieci. Pacjenci poradni doceniają merytoryczność, życzliwość, szybkość działania, a także kompleksowość działań i wysoko wyspecjalizowaną kadrę. To się przekłada na realne opinie klientów i średnią ocenę 5/5.

Zespół poradni nie poprzestaje jedynie na codziennej pracy. Regularnie angażuje się również w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne inicjatywy (np. Kącik Malucha na charytatywnych koncertach).

Firma, która wspiera w rozwoju swoich klientów, sama także stawia na rozwój i doskonalenie oferty.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Jestem i Ja
tel.: 739 039 809
Poradnia Terapeutyczna Dorosłych Jestem i Ja
tel.: 739 039 800
Szczecin, ul. Łabędzia 42/1 (wejście od ul. Krasińskiego)
www.psychoterapia.jestemija.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński