Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Izolacja przyjazna i dla alergików

ARTUR KOSTECKI
Montaż płyt izolacyjnych nie jest trudnym zadaniem.
Montaż płyt izolacyjnych nie jest trudnym zadaniem. Kronopol
Wykorzystanie oddychającej izolacji do dachów, ścian i stropów zapewnia mieszkańcom ochronę przed upałem i zimnem, podnosi komfort i obniża koszty użytkowania budynku.

Płyta izolacyjna jest nowoczesną, drewnopochodna płytą, którą cechują wysokie parametry izolacyjne oraz uniwersalne właściwości użytkowe. Znajduje ona zastosowanie zarówno w ociepleniu, jak również w wygłuszaniu dachów, ścian i stropów.

Co ciekawe dzięki elastyczności i odporności na rozrywanie nawet przy montażu zachowuje właściwy kształt. Jej efektywność szczególnie uwidacznia się w ocieplaniu prefabrykowanych elementów budynku. Włókna drzewne, z których składa się płyta powodują, że ma ona właściwości antyalergiczne. Ponadto jest nieszkodliwa, nie podrażnia skóry, a jako produkt ekologiczny, jest przyjazna dla środowiska podlegając procesowi recyklingu.

Naturalna klimatyzacja pomieszczeń

Drewno charakteryzuje się zdolnością wchłaniania i oddawania wilgoci. Kiedy w pomieszczeniu jest jej nadmiar, płyty gromadzą ją w sobie, aby następnie w okresie suchym oddać ją z powrotem, regulując w naturalny sposób klimat w pomieszczeniu. Wartym podkreślenia jest fakt, że nawet podczas skupiania wilgoci płyta nie traci swoich właściwości izolacyjnych.

Płyty cechuje niespotykana w innych materiałach izolacyjnych zdolność kumulacji ciepła i ochrony przed upałem w lecie oraz ochrony przed chłodem w okresie zimowym. Nawet w gorące słoneczne dni, w pomieszczeniach poddasza będzie panowała przyjazna temperatura w dzień i w nocy.

Powodem tego stanu jest fakt, że energia cieplna jest kumulowana w płycie i oddawana do pomieszczenia (tzw. przesunięcie czasowe) dopiero po ok. 8 - 12 godzinach (w zależności od grubości zastosowanej izolacji). Dla porównania przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów izolacji dachu to przesunięcie wynosi zaledwie 2-3 godziny. Różnica jest więc znaczna, zwłaszcza, że ustabilizowanie dobowych wahań temperatury wewnątrz pomieszczeń wpływa na poprawienie komfortu cieplnego mieszkańców.

Właściwości płyty izolacyjnej

Dzięki swojej elastyczności płyty bardzo dobrze dopasowują się do kształtu wypełnień. Specjalna technologia produkcji eliminuje też niebezpieczeństwo osiadania płyty, które może następować w przyszłości. Warto zwrócić również uwagę na izolację akustyczną.

Gęstość płyt wynosząca np. 45 kg/metr sześcienny powoduje, że dźwięki przechodzące przez przegrody dachów, ścian i stropów są w dużej mierze tłumione. Zwarta struktura i sprężystość płyty umożliwia szczelne i dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy belkami czy krokwiami eliminując występowanie tzw. mostków akustycznych. Istotną cechą są także właściwości przeciwpożarowe, na co wpływa dodawany już na etapie produkcji fosforan amonowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński