IV liga: Stal Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 3:1

Pewne zwycięstwo Stali Szczecin na inaugurację piłkarskiej wiosny. Szczecinianie wygrali 3:1 z Gryfem Kamień Pomorski, choć mogli znacznie wyżej.

Mecz czwartej w tabeli Stali z szóstym Gryfem tylko do przerwy był wyrównany. Druga połowa to dominacja gospodarzy i szereg niewykorzystanych szans.

Wynik otworzył w 22. minucie Piotr Usowicz, który dobrze odnalazł się w polu karnym, wykorzystał długie zagranie ze skrzydła i po strzale głową zmieścił piłkę w bramce.

W 38. minucie wyrównał pozyskany zimą z Regi Trzebiatów Michał Bogusz. 24-letni napastnik otrzymał podanie z głębi pola od Ryszarda Króla i pewnym strzałem pokonał Adriana Szpakowskiego.

Po przerwie zdecydowaną przewagę osiągnęli goście. Już w 47. minucie po raz drugi trafił Usowicz. Pół godziny później wynik ustalił Piotr Duraj, jeszcze zimą grający w Gryfie. Ten zawodnik miał mnóstwo okazji do strzelenia bramek, ale poprzestał na jednej.

Więcej o tym i o pozostałych meczach 17. kolejki IV ligi przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego". Z naszej relacji dowiesz się m.in. co po meczu mówili Piotr Duraj i rozczarowany trener Gryfa.