IV liga piłkarska: Ina przejechała się po Iskrze

Aleksander Stanuch
Piłkarze Kluczevii (białe koszulki) przegrali w Moryniu.
Piłkarze Kluczevii (białe koszulki) przegrali w Moryniu. Tadeusz Surma
Przegląd wydarzeń 3. kolejki IV ligi piłkarskiej.

Nowy trener, kilka wzmocnień i Gryf Kamień Pomorski miał wyglądać bardzo dobrze. Na razie wszystko jest na etapie tworzenia, ale zawsze szkoda porażek u siebie. Do Kamienia zawitał Olimp Gościno i wygrał 1:0, choć gospodarze sprawiali tego dnia dobre wrażenie. Swoje szanse mieli Karczmarski czy Wittbrodt. Olimp miał kilka okazji głównie po kontratakach, ale zawodziła skuteczność.

Gryf Kamień Pomorski – Olimp Gościno 0:1 (0:1)
Bramka: Tymek (10).
Gryf: Daroszewski - Smerdel, Chodorowski, Kronkowski, Karczmarski, Bogusz (61 Włodarek), Kacperek (75 Sasin), Żywulski, A. Wanagiel, Kłoda, Wittbrodt.

Właśnie po to do Goleniowa został zimą sprowadzony Kamil Wiśniewski. Wcześniej, gdy nie szło Michałowi Jarząbkowi, to gra Iny wyglądała przeciętnie. W meczu przeciwko Iskrze Białogard zabrakło Jarząbka, który musiał odpokutować drugi mecz kary za czerwoną kartkę, ale Wiśniewski ustrzelił hat-tricka. Biało-zieloni wygrali aż 5:1, ale głównie za sprawą tego, że kilka minut po przerwie

Ina Goleniów – Iskra Białogard 5:1 (2:1)
Bramki: Winogrodzki (11, karny), Wiśniewski 3 (32, 61, 75), Mojsiewicz (89) - Lisiak (19).
Ina: Sobolewski - Soska, Makarewicz, Łukasiak, Szymfeld, P. Kominek, Winogrodzki (84 Pędziwiatr), F. Kominek (73 Żabicki), Borek, Stosio (76 Mojsiewicz), Wiśniewski (82 Banachewicz).
Czerwona kartka: Pokuciński (52, Iskra).

Źle dzieje się w Osadniku Myślibórz. Zespół ten utrzymał się tylko dzięki temu, że wycofała się Arkadia Malechowo. Myśliborzanie chcieli udowodnić, że zasługują na grę w IV lidze, ale na razie im to nie wychodzi. Tym razem na swoim boisku lepszy w stosunku 4:1 okazał się Gryf Polanów. Trzeba jednak wspomnieć, że goście całą drugą połowę grali w dziesiątkę. Nie zmienia to faktu, że Osadnik po trzech kolejkach ma na koncie zero punktów, a w następnej kolejce (środa) zagra u siebie z liderem – Morzyckiem Moryń.

Gryf Polanów – Osadnik Myślibórz 4:1 (2:0)
Bramki: Załoga (27), Wilusz (37), Chyła (49), Lachowicz (75) – Korzeniewicz (55).
Osadnik: Szałek – Żebrowski, Dudek, Okuniewski, Kwapis, Plackowski, Rybak (60 Zwierzchowski), Ściborski, Małowiecki, Korzeniewicz, Czarkowski.
Czerwona kartka: Plackowski (45, Osadnik).

Rasel Dygowo – Rega Trzebiatów 2:2 (1:1)
Bramki: Stępień (38), Wojciechowski (88, karny) – Kurczak (21), Duńczak (90+5).
Rega: Gładysz (46 Twarzyński) – Jarecki, Kocur (74 D. Przygoda), Krzykowski, Kurczak, Major, Muzyczuk, M. Przygoda, Samulski (57 P. Łapa), Zelmachowicz, Duńczak.

Leśnik Manowo – Vineta Wolin 0:0
Vineta: Sadecki – Skorb, Wydmuszek, Kostka, Łodyga, Lubośny (46 Tołstiak), Grześkowiak, Bakun (75 Suwalski), Adrian Nagórski, Wach (62 Kraśnicki), Adam Nagórski.

Morzycko Moryń – Kluczevia Stargard 2:0 (2:0)
Bramki: Skóra (9), Baran (39).
Morzycko: Prokop – Baran (65 Panicz), Dębicki, Gejdyk (88 Zieliński), Miksiewicz (46 Chrzanowski), Nagaj (85 Jankowiak), Ropiejko, Rudik, Skóra, Stasiak, Trubicki.
Kluczevia: Bednarski – Banach, Bartoszyński (61 Downar), Kościukiewicz, Wiśniewski, Bartłomiejczyk (81 Szczygielski), Zalas, P. Surma (85 Groński), R. Surma, Królak (61 Nowicki), Magnuski.