Inter gra do końca

dc, 10 stycznia 2005 r.
Alvaro Recoba pokazuje swym kibicom jak bardzo cieszy się ze zwycięskiego gola w niesamowitym meczu z Sampdorią Genua. Fotorzepa
Inter Mediolan wciąż niepokonany w ekstraklasie włoskiej! W meczu z Sampdorią Genua przegrywał do 88 minuty 0:2, a wygrał 3:2!

Goście objęli prowadzenie w 43. minucie, kiedy to Max Tonetto popisał się celnym strzałem z woleja, z 6 metrów. W drugiej połowie Inter atakował, stwarzał sytuacje, ale pod bramką Sampdorii zawodzili Adriano, Cambiasso i Alvaro Recoba, którzy zmarnowali dwie świetne szanse na wyrównanie.

Niespodziewanie, w 83. minucie, drugą bramkę zdobyli piłkarze Sampdorii - szybką kontrę celnym strzałem wykończył Białorusin Witalij Kutuzow. Wydawało się, że Inter przegra po raz pierwszy w sezonie.

Inter popisał się jednak imponującym finiszem. Nadzieję dał im w 88. minucie Obafemi Martins, który wykorzystał podanie od Recoby i strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry po zagraniu Martinsa wyrównał strzałem głową Christian Vieri. W 94. minucie Recoba zdecydował się na strzał z 28 metrów, a płasko uderzona piłka znalazła drogę do bramki Sampdorii.

Liga włoska: Zwycięstwo lidera

Po niesamowitym meczu Inter Mediolan wygrał z Sampdorią Genua 3:2 i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Na czele wciąż znajduje się Juventus Turyn, który 4:2 zwyciężył Livorno. Mecz Palermo z wiceliderem AC Milan zakończył się po zamknięciu tego numeru "Głosu".

1. Juventus 13 4 1 33-10 44
2. Milan 11 5 1 32-11 38
3. Udinese 10 4 4 27-15 34

Liga hiszpańska: Derby dla Realu

W najciekawszym meczu 18.kolejki ekstraklasy hiszpańskiej, w derbach Madrytu, Atletico przegrało z Realem Madryt 0:3 (dwa gole Ronaldo). Nowy dyrektor sportowy Realu Madryt Arrigo Sacchi zaszokował Hiszpanię. W wywiadzie dla sportowego dziennika "As" Włoch powiedział, że przed nowym sezonem zamierza sprowadzić na Estadio Bernabeu gwiazdora Barcelony, Samuela Eto'o.

Sacchi chce w zamian za Eto'o zaoferować trzech piłkarzy: Waltera Samuela, Jonathana Woodgate'a i Michaela Owena. Cała trójka przyszła do Realu przed obecnym sezonem, jednak, zdaniem Włocha, nie spełnia pokładanych w niej nadziei.

Na wypadek odrzucenia przez Barcelonę oferty wymiany zawodników, Sacchi przygotował alternatywną propozycję. Zamierza wykupić Eto'o wpłacając Barcelonie klauzulę odejścia wynoszącą... 150 milionów euro.

Mecz Villarrealu z Barceloną zakończył się po zamknięciu tego numeru gazety.

1. Barcelona 13 3 1 35-11 42
2. Valencia 10 5 3 29-13 35
Real M. 11 2 5 29-13 35