III liga piłkarska: remisy Wikingów i Błękitnych, porażka Świtu

Błękitni Stargard na swoim boisku odnieśli tylko dwa zwycięstwa w sezonie.
Błękitni Stargard na swoim boisku odnieśli tylko dwa zwycięstwa w sezonie. Tadeusz Surma
Błękitni Stargard grali na swoim boisku z niżej notowanym Stolemem Gniewino, ale nie wykorzystali szansy na zwycięstwo. Punkt uratowali po golu samobójczym.

Przed tygodniem stargardzianie efektownie (3:0) wygrali w Gdyni, ale dobrych nastrojów nie przekuli w zwycięstwo na swoim boisko. Ze Stolemem objęli prowadzenie po strzale Konrada Prawuckiego, ale później to goście sprawiali lepsze wrażenie, strzelili dwie bramki i gospodarze musieli walczyć o punkt. Pomogli goście, którzy zanotowali samobójcze trafienie.

Szczęście dopisało za to Vinecie Wolin, która grała w Kartuzach. Pierwsza połowa dla Cartusi i gol przewagi, ale w II połowie dominowali Wikingowie. Niestety, mimo gry w przewadze liczebnej (od 55. minuty) – obijali słupki i poprzeczki, a wyrównującego gola zdobyli dopiero w samej końcówce. Vineta trafiła jeszcze raz do siatki, ale arbiter dopatrzył się faulu w tej akcji.

Drugiej porażki na boisku wiosną doznał Świt Szczecin. Szymon Kapelusz już w 3. minucie pokonał bramkarza Gedanii, ale gdańszczanie szybko przejęli inicjatywę i zasłużenie wygrali 3:1.

W niedzielę Pogoń II Szczecin podejmowała Unię Swarzędz i wzorowo wykorzystała atut boiska. Trener Paweł Ozga miał posiłki z pierwszego zespołu, a kibice zobaczyli na boisku m.in. Danijela Loncara, którego klub ściągnął w lutym. Pogoń II z Bośniakiem wygrała 3:0 i jest wiceliderem.