II liga siatkówki: Morze i PSPS Chemik bez straty seta. SMS Police wygrywa po tie breaku

(rk)
Pewne zwycięstwo Morza z SMS Świnoujście.
Trzy zwycięstwa zanotowały drużyny z naszego regionu. Dobra forma Morza i PSPS Chemika.

Przed własną publicznością siatkarki PSPS Chemika bez problemu uporały się z Orłem Elbląg. Podopieczne Zdzisława Gogola grały równo i nie dawały przyjezdnym dojść do głosu. W drugim secie zdeklasowały swoje rywalki i wygrały 25:8. Po takim ciosie przyjezdne nie potrafiły się podnieść. Pomimo ostatniego zrywu i godnej podziwu woli walki, siatkarki Orła nie urwały nawet honorowego seta. Po zapisaniu trzech punktów policzanki zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

PSPS Chemik Police - E. Leclerc Orzeł Elbląg 3:0 (25:22, 25:8, 25:19)

Morze Bałtyk Szczecin miało przed sobą bliski wyjazd do Świnoujścia, gdzie podejmowało tamtejszy SMS. Młodzi siatkarze mają to do siebie, że w lepszej formie zazwyczaj są w ciągu drugiej części rozgrywek. Podobnie jest teraz. Podopieczni Michała Dolińskiego, bez większych problemów i straty seta, pokonali SMS 3:0. Gospodarze w żadnej z partii nie przekroczyli bariery 20 punktów. Morze zajmuje drugie miejsce w tabeli, a świnoujścianie ostatnie.

SMS Świnoujście - Morze Bałtyk Szczecin 0:3 (13:25, 16:25, 11:25)

Najwięcej emocji przyniosło trzecie spotkanie, rozgrywane w niedzielę. SMS Police, po trudnym, pięciosetowym boju, pokonał Orła Elbląg 3:2. Przyjezdne chciały uniknąć kolejnych wyjazdów i zagrać dwa spotkania w naszym regionie. Jednak pobytu w Zachodniopomorskim na pewno do udanych nie zaliczą, ponieważ wracają do Elbląga z dwiema porażkami.

SMS Police - Orzeł Elbląg 3:2