Hit kolejki, rundy rozgrzał kibiców. Wygrał Grupa Azoty Chemik Police [ZDJĘCIA]

Grupa Azoty Chemik Police po tie-breaku pokonał BKS Bielsko-Biała.
Grupa Azoty Chemik Police po tie-breaku pokonał BKS Bielsko-Biała. Andrzej Szkocki/Polska Press
Grupa Azoty Chemik Police po ponad dwugodzinnym spotkaniu ograł BKS Bielsko-Biała. To był dla policzanek mecz o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Chemik potrzebował punktu, by zapewnić sobie pozycję liderek siatkarskiej Tauron Ligi, a tym samym zagwarantować sobie atut boiska w play-offach. Wyprzedzić go mógł jedynie BKS Bielsko-Biała, ale po pierwsze musiał wysoko wygrać w Szczecinie, a także liczyć na porażkę policzanek w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Chemik nie zamierzał czekać i sprawę załatwił w niedzielny wieczór.

Łatwo jednak nie było. BKS postawił się Chemikowi na dużo lepszym poziomie i dłuższym dystansie niż to miało miejsce we wcześniejszych konfrontacjach w tym sezonie. Przypomnijmy, że Chemik wygrywał gładko z BKS w lidze oraz Pucharze CEV.

W niedzielę bielszczanki dobrze rozpoczęły spotkanie. Były skuteczne i objęły prowadzenie 16:12. Czas dla Chemika i seria punktów. Zrobił się remis 18:18 i walka trwała do końca. Przy stanie 23:23 pomyliła się w ataku Elizabeth Inneh-Varga, a po chwili kontra i BKS prowadził w setach 1:0.

Podrażniony Chemik lepiej zagrał w drugim secie i w zasadzie prowadził od początku i wygrał niezagrożony. Trzeci set – dziwny. Brakowało stabilizacji, gra była szarpana. W końcówce BKS prowadził 20:18, ale wtedy skutecznie pograła Monika Fedusio i Chemik odrobił straty, objął prowadzenie i wygrał. Po tym wygranym secie był już pewny 1. miejsca w Tauron Lidze.

Czwarta partia podobna do trzeciej, ale role się odwróciły, bo końcówka należała do bielszczanek. Konieczny był więc tie-break. Na początku BKS prowadził 4:1, ale po kilku akcjach zrobiło się 6:4 dla Chemika. I nasz zespół z drobnym problemem przy zmianie stron (8:8) wypracował sobie przewagę (13:10), którą w części roztrwonił, ale ostatecznie wygrał po skutecznym bloku Inneh-Vargi.

Grupa Azoty Chemik Police – BKS Bielsko-Biała 3:2
Sety: 23:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13.
Chemik: Łukasik (21), Pierzchała (12), Fedusio (10), Inneh-Varga (10), Wasilewska (6), Kowalewska (2) oraz Grajber-Nowakowska (libero) - Honorio (12), Mędrzyk (9), Ding (1), Sahin.
BKS: Borowczak (20), Damaske (20), Laak (15), Pacak (11), Majkowska (7), Nowicka (4) oraz Mazur (libero) - Bidias (3), Szczepańska-Pogoda (1), Stachowicz, Abramajtys.