Grupa Azoty Chemik Police wygrał we Wrocławiu w trzech setach

Agnieszka Korneluk z Grupa Azoty Chemika Police
Agnieszka Korneluk z Grupa Azoty Chemika Police Andrzej Szkocki
Wynik końcowy spotkania Volley Wrocław – Grupa Azoty Chemik wskazuje na łatwą wygraną policzanek. Druga i trzecia partia taka była, ale mecz mógł się inaczej ułożyć.

Chemik znał już inne wyniki 18. kolejki i wiedział, że na wpadkę nie może sobie pozwolić. Trener Marco Fenoglio wystawił mocny podstawowy skład, ale gra nie kleiła się od pierwszej akcji. Wrocławianki grały ambitnie, nieźle w obronie i mecz był wyrównany. Chemik w końcu odskoczył (12:9), ale rywalki wzmocniły wysiłki, zaczęły być skuteczne i prowadziły 15:14.

I znów była wyrównana gra, ale jednak w końcówce spotkania więcej opanowania i umiejętności miały policzanki. Ostatni remis – 19:19, ale po chwili było 22:20 dla Chemika i gra punkt za punkt. Wystarczyło. Punkty zdobywały dla Chemika: Agnieszka Korneluk, Martyna Łukasik, a ten decydujący po nieudanej zagrywce rywalek.

Ostatni błąd w I secie Volley’u był początkiem dużych problemów tej drużyny w kolejnych setach. Jakość gry wrocławianek była dużo mniejsza, a Chemik punktował solidnie. Wygrał dwie kolejne partie – bez wysiłku i szybko.

Mecz zakończył się po 80 minutach, a nagrodę MVP spotkania odebrała środkowa Agnieszka Korneluk. I choć zdobyła mniej punktów od Martyny Łukasik, to przesądziła skuteczność ataków (80 procent).

KGHM #VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 23:25, 16:25, 14:25.
Chemik: Łukasik (15), Korneluk (10), Wasilewska (9), Fedusio (5), Inneh-Varga (3), Kowalewska oraz Grajber-Nowakowska (libero) - Honorio (9), Mędrzyk (8), Pierzchała.

Chemik nadal jest liderem Tauron Ligi. Po 18 kolejkach ma 49 punktów i o 4 wyprzedza Rysice Rzeszów. Na 3. miejscu jest BKS Bielsko – 43 punkty.

W najbliższą niedzielę Chemik podejmie w Netto Arenie Uni Opole (godz. 13), a 19 lutego zagra w Rzeszowie o udział w turnieju finałowym o Puchar Polski.