Grupa Azoty Chemik Police wygrał przed wyprawą do Stambułu

(sz)
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik wygrał 3:0 mecz z Energą MKS Kalisz będący przetarciem przed pojedynkiem z Galatasarayem Stambuł w Pucharze CEV.

Chemik ma za sobą dobrą jesień w Lidze Siatkówki Kobiet. Kolejne spotkanie o punkty dopiero w styczniu po przerwie reprezentacyjnej. Drużyna Ferhata Akbasa spędzi przełom roku na szczycie tabeli z kompletem 13 zwycięstw. Z 39 możliwych punktów udało się zdobyć 36. Te brakujące zostały zgubione w zakończonych tie-breakiem meczach z DPD Legionovią Legionowo, Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz oraz ŁKS Commercecon Łódź.

Konfrontacja z Energą MKS Kalisz przebiegła po myśli policzanek, które w pierwszym oraz w trzecim secie odniosły przekonujące zwycięstwa i nie pozwoliły rywalkom na przekroczenie bariery 20 punktów. W drugiej partii była bardziej wyrównana walka, mimo to Chemik wytrzymał ciśnienie i również postawił na swoim. W poprzednim sezonie drużyna z Wielkopolski potrafiła odbierać siatkarkom znad Odry sety, tym razem skończyło się spodziewanym rezultatem 3:0.

MVP meczu została wybrana Martyna Grajber. Przyjęła pewnie 14 zagrywek i zdobyła 11 punktów atakiem. Chemik poradził sobie bez kontuzjowanej Gyselle Silvy oraz odpoczywającej Iriny Truszkiny. W ataku wystąpiła Wilma Salas, z kolei na środku siatki Iga Wasilewska oraz Agnieszka Bednarek. Zdobyte przez Polki wspólnie 22 punkty również warto podkreślić. To praktycznie jedna cała partia wygrana przez środkowe. W drużynie z Kalisza można było zobaczyć wypożyczoną z Chemika libero Justynę Łysiak.

Przed Chemikiem jeszcze jedno duże wyzwanie w tym roku. Drużyna prowadzona przez Ferhata Akbasa poleci do Turcji i zagra rewanż w Pucharze CEV z Galatasarayem Stambuł. Pierwsze spotkanie z zespołem znad Bosforu zostało rozegrane w Szczecinie i zakończyło się wynikiem 3:1 dla posiadacza Pucharu oraz Superpucharu Polski.

Grupa Azoty Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:18, 25:23, 25:14)
Chemik:
Kowalewska, Mędrzyk, Grajber, Wasilewska, Bednarek, Salas, Maj-Erwardt (l.) oraz Polak, Nowakowska, Łukasik

Ferhat Akbas na Twitterze: Zakończyliśmy pierwszą część sezonu niepokonani. Ponieważ wierzyliśmy w to, kiedy nikt nie wierzył. Nie ma znaczenia kto, gdzie, dlaczego i kiedy - idziemy po zwycięstwo. Ponieważ te świetne zawodniczki wierzą w to, że potrafią.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio