Górnik - Pogoń. O 18.30 portowcy grają z zabrzanami. Sprawdź wynik w przerwie meczu i po zakończeniu spotkania

Oby piłkarze Pogoni mieli po meczu w zabrzu powody do radości.
Oby piłkarze Pogoni mieli po meczu w zabrzu powody do radości. Fot. Archiwum
O 18.30 w Zabrzu rozpocznie się mecz miejscowego Górnika z Pogonią Szczecin.

Górnik to drużyna z ekstraklasowymi aspiracjami, która chce za wszelką cenę udowodnić, że pierwszoligowa karencja spotkała ją tylko przez przypadek.

Pogoń nie ma szczęścia do meczów z zabrzanami. Zawodnicy ze Śląska w ogólnym bilansie spotkań z Pogonią są bezwzględnie lepsi. Spośród 74 spotkań Górnik wygrał aż 42, a Pogoń 14. Drużyny 18 razy remisowały.

Obie ekipy nie spotkały się jeszcze na zapleczu ekstraklasy, jeżeli już ze sobą rywalizowały, to na najwyższym stopniu rozgrywek. W ostatnich spotkaniach w ekstraklasie raz wygrywała Pogoń, raz Górnik, ale największym upokorzeniem dla fanów portowej jedenastki był mecz z wiosny 2003 roku, kiedy to pogoniarze z hukiem spadali z ligi. Przegrali wtedy z Górnikiem w Zabrzu aż 0:9 - jest to najwyższa porażka Pogoni w historii klubu.

W przerwie meczu i po zakończeniu spotkania w serwisie Pogoń zamieścimy relację ze spotkania w Zabrzu. Bezpośrednią transmisję mozna zobaczyć na TVP Sport.

Przewidywane składy:

Górnik: Nowak - Kulig, Karwan, Pazdan, Magiera - Bonin, Przybylski, Danch, Madejski - Besta, Pitry.
Pogoń: Pyskaty - Woźniak, Hrymowicz, Mysiak, Wróbel - Petasz, Rogalski, Parzy, Koman - Lebedyński, Moskalewicz.