MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Giganci Biznesu Polska Press". Za nami wielkie święto polskich przedsiębiorców

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Wideo
od 16 lat
Żyjemy w czasie gospodarczego przełomu, gdy obowiązujące dotąd zasady są kwestionowane i zastępowane nowymi. To niesie za sobą ryzyko, ale też i wielkie szanse. Osiągnięcia laureatów, jak i finalistów dowodzą, że z sukcesem odnajdują się oni w tej nowej, niełatwej i złożonej rzeczywistości – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do uczestników gali pierwszej edycji projektu "Giganci Biznesu Polska Press", w ramach którego Polska Press Grupa przyznała nagrody w pięciu kategoriach. Wydarzenie, które odbyło się w miniony wtorek było prawdziwym świętem polskiego biznesu i zgromadziło znamienitych gości.

Gala "Gigantów Biznesu Polska Press". Prawdziwi liderzy i znamienici goście

Uroczysta gala "Gigantów Biznesu Polska Press" odbyła się we wtorkowy wieczór. Wzięli w niej udział liczni przedsiębiorcy, a także przedstawiciele władz państwowych: minister klimatu Anna Moskwa oraz minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. O wyjątkową oprawę muzyczną święta biznesu zadbali pianista, kompozytor, dyrygent i multiinstrumentalista Krzysztof Herdzin, Atom String Quartet oraz gwiazda polskiej sceny muzycznej Katarzyna Cerekwicka. Uroczystość poprowadzili Magdalena Ogórek i Grzegorz Miśtal.

Polska Press Grupa nagrodziła łącznie osiem rodzimych przedsiębiorstw (pięć kategorii głównych i trzy wyróżnienia specjalne), które w czasach ogromnej próby przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki, które szybko dostosowały się do nowych warunków i odkryły w nich szasnę, liderów, którzy oprócz pomagania najbardziej potrzebującym potrafili perfekcyjnie prowadzić swoje biznesy, dbając jednocześnie o pracowników.

– Ten wieczór jest uhonorowaniem waszej ciężkiej pracy, trudu, który wkładacie każdego dnia w rozwój waszych firm – mówiła Dorota Kania, redaktor naczelna Grupy Polska Press.

"Giganci powinni trzymać się razem"

Przemawiający podczas uroczystości minister Waldemar Buda wyraził pogląd, że na miano gigantów zasługują wszyscy polscy przedsiębiorcy, których jest blisko 2,6 miliona.

– Oni dzisiaj mierzą się z wyzwaniami, które jeszcze rok temu były absolutnie nieznane. Mnożą się różne problemy, a oni próbują je rozwiązywać, próbują konkurować i widzieć tę sytuację jaką dzisiaj mamy jako szansę – podkreślił.

Z kolei minister Anna Moskwa wyraziła przekonanie, że to w ogromnej mierze dzięki przedsiębiorcom tak dobrze przeszliśmy przez rok 2022, rok kryzysu jakiego Europa jeszcze nie znała.

– Pokazaliśmy Polakom, że jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo: bezpieczeństwo energetyczne, surowce, dobre ceny. Tak samo poradzimy sobie z tym kryzysem w roku 2023 – powiedziała.

Do uczestników gali zwrócił się też członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen Janusz Szewczak, który mówił o znaczeniu nagrody.

– Ci mitologiczni giganci mieli wielkie ambicje, sięgali gwiazd, nieba, chcieli nawet strącić z Olimpu tych starych bogów. Pewnie gdyby Zeus się nie wmieszał, to by się to powiodło. To oznacza, że ta nagroda ma duże znaczenie. PKN Orlen ostatnimi czasy też awansował do grona gigantów, europejskich na pewno, ale również do grona 150 największych firm na świecie, dlatego uważam, że giganci powinni trzymać się razem – podkreślił Janusz Szewczak.

Pięciu najlepszych. Giganci Biznesu Polska Press 2023

Nagroda "Giganci Biznesu Polska Press" została przyznano w pięciu kategoriach. Oprócz tego, kapituła podjęła decyzję o przyznaniu trzech wyróżnień specjalnych.

Oto laureaci w pięciu kategoriach:

  • Kategoria: Zrównoważony Rozwój – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – za zarządzanie środowiskiem wodnym i ochronę przed powodziami i suszą.
  • Kategoria: Lider w sytuacjach kryzysowych – Grupa Kapitałowa Węglokoks – za stworzenie łańcucha węgla i przyczynienie się do bezpieczeństwa obywateli i firm w zakresie dostaw ciepła i energii.
  • Kategoria: Wsparcie dla biznesu – Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – za pomoc i ochronę polskich przedsiębiorców.
  • Kategoria: Rozwój marki – Cedrob S.A. – za innowacyjny rozwój marki i ekspansję na teren 50 krajów świata.
  • Kategoria: Giganci polskiego eksportu – Polska Grupa Zbrojeniowa – za produkcję i eksport nowoczesnej broni w oparciu o unikatowe polskie rozwiązania technologiczne.

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

  • Poczta Polska – za projekt doręczeń elektronicznych usprawniający cyfrową komunikację z sektorem prywatnym.
  • Pronar Sp. z o.o. – za innowacyjne produkty dla rolnictwa, usług komunalnych i branży transportowej
  • Huta Stalowa Wola S.A. – za wkład w rozwój przemysłu obronnego, zaopatrzenie Sił Zbrojnych RP w nowoczesny sprzęt.

Premier Mateusz Morawiecki: Dziękuję za wkład w budowę zasobności Polski

W specjalnym liście do uczestników gali zwrócił się premier Mateusz Morawiecki.

"Dzisiejsza gala pierwszej edycji nagród Giganci Biznesu Polska Press to wydarzenie szczególne, które skupia osoby aktywnie budujące siłę polskiej gospodarki, osoby które przyczyniają się do umacniania jej potencjału oraz konkurencyjności. Żyjemy w czasie gospodarczego przełomu, gdy obowiązujące dotąd zasady są kwestionowane i zastępowane nowymi. To niesie za sobą ryzyko, ale też i wielkie szanse. Osiągnięcia laureatów, jak i finalistów pierwszej edycji Gigantów Polska Press dowodzą, że z sukcesem odnajdują się oni w tej nowej, niełatwej i złożonej rzeczywistości – napisał.

Szef rządu podziękował im za wkład w budowę zasobności Polski dzięki stawianiu na innowacyjność, umiejętność adaptacji w nowych okolicznościach oraz nieszablonowe działanie.

Jego list podczas uroczystości odczytał minister Waldemar Buda.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Giganci Biznesu Polska Press". Za nami wielkie święto polskich przedsiębiorców - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński